Ako informujú meteorológovia, na Slovensku počas včerajšieho dňa udrelo viac ako 10 000 bleskov, pričom väčšina z nich udrela na západe Slovenska. Včerajšie búrky boli najintenzívnejšie, aké sa na našom území od začiatku roka vyskytli. Tie priniesli krúpy, ale aj silný prívalový dážď, ktorý spôsobil povodne v Pezinku či Senci. Hasiči sa snažili odčerpať vodu zo zaplavených ulíc.

Výnimočná situácia odštartovala v oblasti Malaciek, vo večerných hodinách búrka nabrala na sile. "Postupne sa vytvoril búrkový systém, ktorý v istý okamih siahal z oblasti Záhoria cez východnú časť Bratislavy až smerom nad Maďarsko," uvádza portál.

Najsilnejšia búrka sa prehnala oblasťou Malých Karpát. "Extrémne zrážky ako prvé zasiahli Pernek, kde len v priebehu niekoľkých minút spadli z meteorologického hľadiska v skutku významné úhrny. Zrážkomer zaznamenal až 93 mm zrážok," informujú meteorológovia. Následne búrka vyčínala v Pezinku, kde spadlo viac ako 40 mm zrážok a viaceré ulice v meste zostali zaplavené. Najkritickejšia situácia bola v Šenkviciach. Ulicami sa prehnala prívalová povodeň a zaplavilo viaceré rodinné domy. V obci zasahovali hasiči.