BMW X7.

Badge photostory Zákulisné zdroje mali opäť pravdu: BMW chystá luxusné SUV-kupé X8, Ford najdostupnejší pick-up

Foto: BMW

27.9. 15:54 KLEBETY TÝŽDŇA | Cadillac testuje špičkovú verziu sedanu CT5, Mercedes-Benz údajne odložil premiéru elektromobilu EQA a Renault plánuje udržať pri živote model Mégane.

Tradičný jesenný autosalón, s ktorým sa strieda Frankfurt a Paríž, museli jeho organizátori pre pandémiu zrušiť. Toto rozhodnutie padlo ešte počas jari. Mnohé značky však už mali naplánované premiéry rôznych modelov, september preto priniesol naozaj početnú úrodu noviniek. Okrem toho sa počas neho aj intenzívne šuškalo o budúcich produktoch.

Ako potvrdili vývojové prototypy, zákulisné zdroje mali v niektorých prípadoch opäť pravdu. BMW podľa čerstvých záberov naozaj chystá superluxusné SUV s označením X8. Cadillac pripravuje športový sedan CT5-V Blackwing, Ford zasa svoj najdostupnejší pick-up s údajným označením Maverick. Honda začala testovať ďalšiu generáciu typu HR-V.

Hyundai a Kia údajne zvažujú výrobu SUV s rámovou konštrukciou, kým Chevrolet pokračuje v skúškach modelu Corvette Z06. Mercedes-Benz mal odložiť premiéru elektromobilu EQA. Seat Arona čaká modernizácia a Renault Mégane sa vraj dožije ďalšej generácie, pričom z neho asi vznikne crossover. Na pretras prišiel aj Volkswagen Multivan číslo sedem vybavený digitálnou prístrojovou doskou.

Informácie uvedené v článku nie sú oficiálne, automobilky ich zatiaľ nepotvrdili.

Použité fotografie sú ilustračné.

Video

Diskusia