Ilustračná snímka

Novinky WLTP zbrzdilo aj predaj Mercedesu

Foto: Daimler

14.1. 17:00 Kritické obdobie koncom leta a začiatkom jesene minulého roka, keď začal platiť nový testovací cyklus WLTP sa podpísalo aj na predaji Mercedesu.

Niekoľkomesačné oslabenie odbytu počas leta vlani pribrzdilo rast predaja nemeckej automobilky Daimler. Koncern v roku 2018 celkovo predal 2,44 milióna vozidiel značiek Mercedes-Benz a Smart. To bolo len o 0,6 percenta viac než v roku 2017. Z predchádzajúcich rokov bol Daimler zvyknutý na podstatne vyššie tempo rastu predaja.

Počas vlaňajšieho leta odbyt pribrzdilo viacero faktorov, medzi ktoré patril, napríklad, prechod na nový štandard testovanie emisií a spotreby WLTP. Predaj niekoľko mesiacov po sebe klesal a rásť začal až v októbri. Šéfka predaja Britta Seegerová označila vlaňajšok za "náročný rok", počas ktorého však Daimler potvrdil svoju líderskú pozíciu v prémiovom segmente.

Predaj kľúčovej značky Mercedes-Benz vlani stúpol o 0,9 percenta na 2,31 milióna vozidiel. Dôvodom bol veľký záujem v Ázii, a predovšetkým v Číne. Naopak, v Európe a Severnej Amerike odbyt klesol. Motorom predaja zostávajú športovo-úžitkové vozidlá (SUV). Už každý tretí predaný Mercedes patrí do tohto segmentu. Odbyt značky Smart sa v roku 2018 znížil o 4,6 percenta na 128 000 áut.

(TASR)

Zdroj: TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia