Ešte koncom roka 2020 SsangYong priznal, že nemá z čoho splácať svoje dlhy, keďže pár mesiacov predtým ho odmietol financovať indický koncern Mahindra & Mahindra, ktorý vlastní takmer 75 % kórejskej značky. Spoločnosť teda začala hľadať spôsoby, ako prežiť, a v marci tohto roku sa našiel aj možný nový vlastník – kórejský výrobca elektrobusov a dodávok Edison Motors, no obchod nedopadol tak, ako chceli.

SsangYong to ale nevzdáva a pokračuje v hľadaní investorov a aby vyzeral v ich očiach atraktívnejšie, oznámil premiéru nového crossoveru. Prvé skice SUV modelu, ktorý nesie interný index J100, sa objavili už v júni minulého roka, no teraz sú zverejnené nové snímky auta, ktoré je pripravené do výroby. Model bude niesť názov Torres, čo je pomenovanie po Torres del Paine, národného párku v Čile.

Torres by mohol svojim výzorom a veľkosťou nalákať novú skupinu zákazníkov, masívne nárazníky a veľké kolesá krásne dopĺňajú masku chladiča. Vzadu je veľká vydutina, ale nie je to miesto na rezervnú pneumatiku. Podľa médií v Južnej Kórei má nové SUV rámovú konštrukciu a bude mať 1,5-litrový turbomotor. Plány SsangYongu zahŕňajú aj plne elektrickú verziu s názvom U100. Ekologický SsangYong Torres by tak mohol debutovať už budúci rok.