Aj elektromobil môže mať vábivý zvuk! Nie je žiadnym tajomstvom, že divízia M spoločnosti BMW pracuje na výkonnej verzii elektrického sedanu i4. Prvý elektromobil vyvinutý spoločnosťou BMW Motorsport dorazí neskôr v tomto roku pod označením i4 M50.

Už sme získali ako-takú predstavu, ako bude vozidlo vyzerať. Ako ale bude znieť? Aby sa zabezpečilo, že autá s M-kovým odznakom budú ponúkať podobný zvukový zážitok ako ich náprotivky so spaľovacím motorom, BMW si prizvalo na pomoc skladateľa Hansa Zimmera.

Ten mal za úlohu vytvoriť „melódiu“, ktorá by kompenzovala absenciu hluku generovaného elektrickou pohonnou jednotkou. Zimmer nie je v BMW žiadny nováčik, vytvoril už zvuk pre modely i4 Concept  a M Vision. Podľa Nemcov sa intenzita zvuku upraví v závislosti od jazdného režimu.

V režime Comfort by mala byť „melódia“ príjemná a pohlcujúca, ale v režime Sport by ste si mali vychutnať aj vďaka zvuku výkon, ktoré auto ponúka. Režim Eco Pro bude jediný, ktorý ponúkne úplné ticho. BMW zverejnilo aj video so zvukovou kulisou, ktorú vyvíja. Aj keď to zvuk radového šesťvalca alebo V8 nenahradí, je v tom niečo osobité. Názor si urobte sami.