ikona

Novinky VW Touareg V8 TDI: Rýchly ako T-Roc R

Foto: Volkswagen

27.2. 14:20 Pod kapotu nemeckého SUV sa nasťahoval známy štvorlitrový diesel, ktorý dosahuje parametre 310 kW (421 k) a 900 Nm.

Volkswagen Touareg tretej generácie sa postupne udomácňuje aj na našich cestách. Produkt bratislavskej fabriky sa u nás predáva s dvomi verziami trojlitrového naftového šesťvalca produkujúcimi najvyšší výkon 170 kW (231 k) alebo 210 kW (286 k), na niektorých trhoch je dostupný aj benzínový model dosahujúci najviac 250 kW (340 k). Teraz prichádza špička ponuky.

Prítomnosť osemvalca prezrádza symbol na maske chladiča
Prítomnosť osemvalca prezrádza symbol na maske chladiča
Zdroj: Volkswagen

Na ženevskom autosalóne má VW prezentovať svoju európsku vlajkovú loď vo verzii V8 TDI, ktorú poháňa štvorlitrový diesel disponujúci porciou až 310 kW (421 k). Jeho krútiaci moment má maximum na úrovni 900 Nm. Rovnakou porciou Newtonmetrov disponuje aj dvojica dlhší čas predávaných koncernových vozidiel, konkrétne Audi SQ7 TDIBentley Bentayga Diesel.

Wolfsburg použitú pohonnú jednotku nijak detailne nešpecifikoval, ale zhoda v danom parametre naznačuje použitie identického agregátu. Mal by mať teda dve turbodúchadlá a elektrický kompresor. Zníženie výkonu o 14 koní má najskôr na starosti softvér, jeho dôvodom je asi hierarchia jednotlivých modelov v rámci skupiny VW.

Špičkovú verziu plánuje VW uviesť do predaja v máji
Špičkovú verziu plánuje VW uviesť do predaja v máji
Zdroj: Volkswagen

Vďaka modernému srdcu akceleruje nemecké SUV z 0 na 100 km/h za 4,9 sekundy a jeho rozlet zastaví elektronický limit na úrovni 250 km/h. Osemvalcom vybavený Touareg je teda rovnako rýchly ako podstatne menší a ľahší model T-Roc R disponujúci tromi stovkami žrebcov.

Touareg V8 TDI neprinesie len silný naftový motor, ale tiež bohatšie vybavenie než šesťvalcové verzie. Na výber má byť vo vyhotoveniach Elegance a Atmosphere. Štandardom sú 19-palcové disky kolies, komfortné kožou čalúnené sedadlá a elektrické piate dvere, rovnako ako vzduchové pruženie, balík Light & Sight a viacero ďalších prvkov. Cenu novinky zatiaľ nepoznáme. Automobilka ju zverejní neskôr, predaj osemvalcového modelu plánuje spustiť v máji.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia