Novinky VW predlžuje šrotovné pre diesely

Foto: Dreamstime, Autobild.s

31.3. 2018 14:00 Volkswagen predlžuje šrotovné pre dieselové modely svojich koncernových značiek a ponúka aj tzv. prísľub mobility pre prípadný zákaz vjazdu do miest.

Volkswagen predlžuje šrotovné pre dieselové modely značiek VW, Seat, Škoda a Audi až do júna tohto roka. Koncern oznámil, že takmer osem mesiacov po zavedení tejto tzv. ekologickej prémie bolo zošrotovaných viac než 170 000 starých dieselov emisnej normy Euro 1 až 4.

Majitelia starých dieselov tak môžu v závislosti od značky získať prémiu až do výšky 10 000 eur, ak sa rozhodnú pre auto emisnej normy Euro 6. Podľa portálu Automobilwoche okrem toho majitelia nových dieselov Euro 6 získajú tzv. prísľub prístupu do centier miest.

Tento prísľub sa líši podľa značiek, no v prípade osobných dieselových áut značky VW, ktoré si motorista zakúpi od 1. apríla do konca tohto roka, dostane prísľub s platnosťou tri roky. V praxi to znamená, že ak by sa vozidla mal dotknúť zákaz vjazdu, predajca odkúpi toto auto za trhovú hodnotu v danom čase. Podmienkou je to, aby si zákazník u rovnakého predajcu kúpil nové alebo ročné vozidlo, ktorého sa zákaz nedotýka.

Svoje podmienky spresnila aj Škoda. Ak si zákazník od 1. apríla do 30. júna tohto roka kúpi nový alebo ročný diesel u značkového predajcu, v prípade zákazu vjazdu do nemeckých miest mu zaručí odkúpenie auta. Táto garancia platí štyri roky pre každého motoristu, ktorému by hrozil zákaz vjazdu do miesta bydliska alebo práce.

VW tak podniká podobný krok ako BMW či Nissan v snahe zvýšiť dôveru zákazníkov k dieselom. Napríklad, BMW už začiatkom marca za určitých podmienok zaručil spätné odkúpenie dieselov Euro 6 alebo výmenu za iné vozidlo. Nissan urobil podobnú ponuku, na rozdiel od nemeckej konkurencie si však zákazníci musia túto garanciu kúpiť.

Zdroj: Soňa Zverková
Diskusia  ()

Video

Diskusia