Test VW Tiguan

Novinky VW onedlho ukáže omladený Tiguan: Už vieme presne, ako sa zmení predná časť populárneho SUV

Foto: Marek Pokrývka

14.2. 13:52 Dizajnová inšpirácia ôsmym vydaním typu Golf je evidentná. Zadnú časť sme zatiaľ nevideli, ale očakávame jemnú retuš svetiel či bodykitu. Šušká sa o variante PHEV i športovej verzii označenej písmenom R.

Na vlaňajšom frankfurtskom autosalóne uplynuli štyri roky od predstavenia druhej generácie dôležitého typu Volkswagen Tiguan. Jeho facelift je momentálne na spadnutie. Inovovanú verziu sme už mali šancu vidieť, na sociálnej sieti sa uprostred januára objavil záber sčasti prezrádzajúci jeho vzhľad. Teraz prichádza z rovnakého zdroja fotka ukazujúca ešte viac.

Vďaka obrázku publikovanému v týchto dňoch už presne vieme, ako sa zmení predná časť populárneho SUV. Dizajnová inšpirácia ôsmym vydaním typu Golf je celkom evidentná. Diódové svetlomety však nie sú identické, v tomto prípade dostali trochu hranatejšie tvary. Popri nich je upravená aj maska chladiča so štyrmi vodorovnými lamelami.

Vidieť môžeme tiež agresívne tvarovaný nárazník, ktorý pravdepodobne spadá do balíka R-Line. Rovnako ako doteraz neponúkané disky kolies. Zadnú časť zatiaľ nevideli, ale očakávame jemnú retuš svetiel či bodykitu. V interiéri sa nepochybne objaví modernejší infotainment či digitálny prístrojový panel a zoznam vybavenia bude dlhší než doteraz.

Tiguan si pravdepodobne ponechá niektoré doteraz ponúkané motory, vo viacerých prípadoch ale dostane ich modernejšiu evolúciu. Dôležitú rolu by mali mať mikrohybridné technológie. Je pritom viac-menej jasné, že v palete bude figurovať aj variant PHEV. No šušká sa tiež o športovej verzii označenej písmenom R. Tá by mohla mať rovnakých 333 koní ako Golf R. VW asi omladený variant SUV ukáže onedlho, veľké šance má marcová Ženeva.

Diskusia  ()

Video

Diskusia