Na tohtoročnom ženevskom autosalóne bude prekvapujúco chýbať takmer celý koncern PSA, vrátane nemeckej dcéry menom Opel. Ten spolu so značkami Citroën a Peugeot výstavu vynecháva. Jediným zástupcom skupiny bude prémiová odnož DS Automobiles. Tá na ňom predstaví vlajkovú loď celého francúzskeho portfólia. Sedan označený číslom deväť odhaľuje vopred, tak ako pred pár dňami sľúbila.

Predstavenie stratilo moment prekvapenia vinou úniku fotografií, ktoré prezradili dizajn limuzíny už na jeseň. Inšpirácia príbuzným typom DS 7 Crossback bola evidentná. I silueta trochu pripomínajúca predĺžený Peugeot 508 L, oproti ktorému je však deviatka ešte dlhšia. Zadnú časť má model DS 9 vyriešenú podobne elegantne ako päťsto-osmička, tam sa však vzájomná podobnosť viac-menej končí.

Novinka napríklad na rozdiel od svojho súrodenca nedostala bezrámové dvere. No majú zapustené kľučky a sú bohato obohnané chrómom, ktorý prekvapujúco tvorí aj „chrbticu“ prednej kapoty. To je prvok dnes využívaný najmä značkou Rolls-Royce. Aj ním chcú verejnosti ľudia z DS odkázať, že s konkurenciou luxusným výrobcom to myslia vážne.

Lesklý kov nechýba okrem kapoty ani na charakteristickej maske chladiča. Svetlometmi s otočnými kryštálmi a diódy siahajúce hlboko do nárazníka evokujú staršie SUV známe pod číslom sedem. Podobné riešenie majú tiež koncové svetlá s nevšednou grafikou, ktoré sú elegantne zakomponované do zadnej časti. Podčiarkujú ich pochrómované akcenty. Zaujímavý dizajn okoreňujú výfukové koncovky, ale tiež disky kolies.