Novinky Volvo V60 Cross Country

26.9. 2018 11:00 Samotný model V60 sa na trhu ešte ani neohrial a už tu má nového súrodenca.

Ďalším jednovajíčkovým klonom je práve model Cross Country, švédska verzia auta pre dobrodruhov a výletníkov, ktorým sa hodí pohon všetkých kolies, decentné plasty na ochranu nalakovaných dielov a trošku drsnejší vzhľad.

 
New Volvo V60 Cross Country exterior
New Volvo V60 Cross Country exterior
 Volvo V60 Cross Country, autor: Volvo

Nové Cross Country dostalo o 75 mm vyššiu svetlú výšku, čo nie je nepodstatný rozdiel a Volvo tvrdí, že sa tak stalo vďaka úplne novému podvozku a naviazaným komponentom, ktoré by mali umocniť schopnosti v ľahšom teréne. Vozidlo dostane štandardne aj systém pre zjazd z kopca, elektronickú stabilizačnú kontrolu, kontrolu trakcie v zákrutách a špeciálny off-road jazdný režim.

 
New Volvo V60 Cross Country interior
New Volvo V60 Cross Country interior
 Volvo V60 Cross Country, autor: Volvo

Pokiaľ ale zablúdite aj do mesta, padne vhod automatické núdzové brzdenie, systém ktorý dokáže rozpoznať chodcov, vodičov aj väčšie zvieratá. Rovnako ako ostatné modely, V60 Cross Country ponúkne všetky najnovšie systémy značky a malo by tak zapadnúť do klasickej škatuľky o bezpečných švédskych autách. Škoda len, že sa v poslednom čase tie autá rozmnožujú ako cez kopírku, chcelo by to viac individuality pre každý model a nie naopak.

Zdroj: andrej ježo
Diskusia  ()

Video

Diskusia