Volvo S60 Polestar Engineered

Novinky Volvo S60: Na tróne bude verzia Polestar

Foto: Volvo

16.6. 2018 18:30 Volvo onedlho vyrukuje s novou S60-tkou. Na vrchole ponuky bude svietiť plug-in hybrid s označením S60 Polestar Engineered.

Už dlhšie je známe, že Volvo sa časom otočí chrbtom konvenčnému pohonu automobilov. Potvrdzuje to aj avízo z minulého mesiaca týkajúce sa pripravovaného sedanu strednej triedy vychádzajúceho z kombi V60. Odhalenie novej S60-tky je na spadnutie a zdá sa, že závoj zhodí rovno aj vrcholný variant vyladený divíziou Polestar.

Švédska polárka je rozpoznateľná aj vďaka hviezdicovému logu
Švédska polárka je rozpoznateľná aj vďaka hviezdicovému logu
Zdroj: Volvo

Pod kapotou polárky budú spolupracovať dve pohonné jednotky, a síce benzínový agregát a elektromotor. Ide o sústavu známu ako T8 Twin Engine. V tomto prípade však bude mierne silnejšia než je štandard, k dispozícii má byť kombinovaný výkon 305 kW (415 k) a krútiaci moment 670 Nm. Takto vyladené hybridné pohonné ústrojenstvo nebude výsadou S60-tky, ale využívať by ho mali v budúcnosti aj modely V60 a XC60.

Silnejší motor nebude to jediné, čo bude charakterizovať chystané modely s prívlastkom Polestar Engineered. Ich poznávacím prvkom majú byť detaily v zlatej farbe, ako sú napríklad brzdové strmene, tlmiče, ale aj bezpečnostné pásy. Upravená S60-tka bude disponovať špičkovými brzdami značky Brembo, čiernymi pochrómovanými koncovkami výfuku, špecifickými diskami z ľahkej zliatiny a, pochopiteľne, aj hviezdicovým logom Polestar na maske chladiča. Viaceré komponenty už firma ukázala na fotografiách.

Zlaté sfarbenie neobišlo ani výkonné brzdy značky Brembo
Zlaté sfarbenie neobišlo ani výkonné brzdy značky Brembo
Zdroj: Volvo

Nepovšimnutý neostal ani podvozok, ktorý si vypožičal ramená náprav od Polestaru 1. Disponuje tiež prednou vrchnou rozperou. Celkovo bude špeciálne upravený podvozok pôsobiť tuhšie, no jazdnému komfortu by to napriek tomu nemalo zásadne ublížiť. Primárnou úlohou tohto elegantného sedanu je predsa len zabezpečiť pohodlie pri cestovaní.

Kompletné odhalenie novinky sa má odohrať na podujatí v americkom Charlestone na budúci týždeň. Keďže verzia od Polestar má byť špičkou ponuky s limitovaným počtom vyrobených kusov, cenovo sa istotne umiestni aj nad varianty T8 Twin Engine s prívlastkom R-design. Symbolické tri korunky tak rozhodne stačiť nebudú.

Zdroj: Redakcia AUTO BILD

Video

Diskusia