Ilustračné foto

Novinky Volkswagen v Ženeve: Buggy, raketa, nový Passat a osemvalec

Foto: Volkswagen

12.3. 1:00 Ženevský autosalón prebieha v plnom prúde. Volkswagen má na ňom rozsiahlu expozíciu, na ktorej predstavil štyri svetové novinky!

Autosalón v Ženeve sa odohráva pravidelne začiatkom marca. Patrí k najvýznamnejším automobilovým podujatiam na svete a tak na ňom Volkswagen nesmie chýbať. Pre návštevníkov si prichystal veľkú expozíciu plnú všetkých aktuálnych modelov, ale aj najhorúcejších noviniek či pekný koncept. A nie je to len o autách. Budúcnosť dopravy je rôznorodá a preto na stánku nájdete aj elektrickú kuriérsku trojkolku, či elektrokolobežku. Poďme sa však baviť o autách.

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Volkswagen

Showcar Volkswagenu bol tento rok trochu nezvyčajný: bola ňou elektrická buggy VW ID.Buggy. Možno sa to zdá byť zvláštne, doniesť na autosalón koncept určený pre ozaj okrajovú časť zákazníkov. ID.Buggy má však skrytú úlohu. V prvom rade chce demonštrovať, že aj elektromobil môže byť zábavný a plný charakteru. A v buggy bez strechy či dverí, schopnej brázdiť pláže a prímorský terén si užijete zábavy kopec. Najmä ak má jej elektromotor výkon 150 kW, krútiaci moment 310 Nm a na stovku ju vystrelí za 7,2 s! Volkswagen má s buggy aj historické prepojenie.

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Volkswagen

Originálna plážová buggy totiž vznikla na základe pôvodného VW Beetle a doteraz sa s týmto receptom vyrába. V rámci svojej druhej skrytej úlohy chce Volkswagen modelom ID.Buggy demonštrovať aj všestrannosť svojej elektrickej platformy. Dokonca sa ju chystá sprístupniť pre tretie strany, aby umožnil vzniknúť novým typom elektromobilov a sprístupniť ich čo najširšiemu publiku.
Milovníkov adrenalínu na stánku určite potešil nový Volkswagen T-Roc R. Ten má vlastne pohonné ústrojenstvo z Golfu R ukryté pod štýlovou, svalnatou karosériou SUV. To znamená 221 kW (300 koní), 400 Nm, pohon 4Motion a šprint na stvoku za 4,9 s. Lákavé, nie?

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Volkswagen

Svetovú výstavnú premiéru v Ženeve absolvoval aj vynovený Passat. Ten pod decentne modifikovanou karosériou ponúka modernejšiu elektroniku a asistenčné systémy, vďaka čomu je schopný čiastočne autonómnej jazdy až do rýchlosti 210 km/h (doteraz to bolo 60 km/h). Nový infotainment systém je vďaka zabudovanej eSIM karte neustále online a posádke ponúka užitočné služby – dopravné spravodajstvo, ceny pohonných hmôt, streamovanie hudby a mnoho ďalších.
Na záver spomeňme Touareg, ktorý už síce nie je úplne nový, ale pod jeho kapotu si môžete najnovšie objednať 4,0-litrový vznetový motor V8 s výkonom 310 kW (422 koní) a krútiacim momentom až 900 Nm!

Samozrejme, že na stánku nájdete aj nový T-Cross, Golf GTI TCR... Najlepšie je prísť sa do Ženevy pozrieť osobne!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Volkswagen

Kompletný report z autosalónu, ale aj novinky, zaujímavé články, testy a fotografie nájdete na stránke www.volkswagenblog.sk.

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Volkswagen

Zdroj: PR článok
Diskusia  ()

Video

Diskusia