Technológie budúcnosti debutovali vždy v Touaregu a neskôr sa implementovali aj menších modeloch. Dnes je SUV prvým automobilom z radov VW, ktorý je uvedený na trh s novo vyvinutými maticovými svetlometmi HD. Viac ako 38 000 interaktívnych LED diód smeruje svetelný lúč presne na jazdný pruh a zabezpečujú maskujúcu oblasť pre protiidúce vozidlá v prípade diaľkových svetiel.

Volkswagen Touareg
Zdroj: Volkswagen

Dizajn exteriéru je verný svojim klasickým líniám, no prišlo aj k jemným vylepšeniam. Zadná časť obsahuje horizontálny svetelný LED pás s logom, ktoré môže byť osvetlené už aj v Nemecku. Predtým bola takáto možnosť povolená iba pre trh Číny, alebo USA. Nový vzhľad sa týka aj prednej časti, masky chladiča, svetlometov a predného nárazníku. Viac obrázkov nájdete v bohatej galérii.

Modernizácia sa nevyhla ani odpruženiu Touaregu. Teraz je okrem iného vybavený snímačom zaťaženia strechy, ktorý komunikuje s elektronikou pruženia. Ak strecha nie je zaťažená, umožní sa ešte športovejší výkon. K dispozícii je niekoľko jazdných asistenčných systémov, napríklad Trailer Assist pre jazdu s prívesom, Night Vision pre nočné cestovanie a iné.

Súčasťou interiéru je Innovision Cockpit tvorený digitálnym kokpitom a informačno-zábavným systémom Discover Pro Max. Pripojenia USB-C s nabíjacou kapacitou 45 wattov (predtým 15 wattov) umožňuje rýchlejšie nabíjanie elektronických zariadení. O pohon sa stará 5 verzií jednotiek, ide o dva turbodieselové motory, dva plug-in hybridné a jeden preplňovaný benzínový.

Volkswagen Touareg
Zdroj: Volkswagen

Motory sú štandardne v spojení s 8-stupňovou automatickou prevodovkou a stálym pohonom všetkých kolies 4MOTION. Touareg R eHybrid je vrcholnou verziou, zážihový motor V6 s elektromotorom ponúka systémový výkon 340 kW (462 k). Prezradia ho modrou farbou lakované brzdové strmene so strieborným logom R, modré akcenty v interiéri, či lišty prahov s osvetleným logom R.

Mohlo by vás zaujímať: