ikona

Novinky Volkswagen T-Roc R: Skúšky pokračujú

Foto: Volkswagen

9.2. 10:30 Vrcholná verzia vozidla asi dostane pohonnú sústavu z modelu Cupra Ateca, na obe nápravy by mal prepĺňaný dvojliter posielať 300 koní.

Nie je žiadnym tajomstvom, že druhé najmenšie SUV portfólia Volkswagen dostane ďalšie odrody. Pred necelým rokom automobilka ohlásila prípravu kabrioletu. Ešte dlhšie sa v zákulisí skloňuje športová verzia, ktorá má disponovať podobnou technikou ako Golf R a niesť identický prívlastok. Jej prípravu teraz nemecký gigant konečne oficiálne potvrdil.

Prototypy auta možno na cestách vídať dlhé mesiace, pravidelne sa objavujú napríklad na okruhu Nürburgring. Práve tam vzniklo krátke video definitívne spečaťujúce prípravu modelu T-Roc R. Hovorí však v podstate len to, že skúšky novinky pokračujú. Z tvarov maskovanej karosérie možno vytušiť obrysy nárazníkov a kvarteta výfukových koncoviek, veľké tmavé disky kolies sú odhalené.

Pod plechmi by mal pracovať rovnaký pohon, akým disponuje aj koncernový príbuzný Cupra Ateca. Teda prepĺňaný benzínový štvorvalec schopný z dvoch litrov vydolovať 221 kW (300 k). Motor má roztáčať všetky kolesá, medzikusom bude prevodovka DSG so siedmimi stupňami. Dynamické parametre by sa nemali od Španiela vzdialiť. Očakávať teda môžeme šprint na 100 km/h za čosi vyše piatich sekúnd a maximálnu rýchlosť 250 km/h, presné čísla sa asi dozvieme v Ženeve.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia