Ilustračné foto.

Novinky Volkswagen T-Roc: Iné SUV

Foto: Volkswagen

17.6. 16:20 Volkswagen T-Roc je jedno z mála áut, ktoré dokáže osloviť naozaj veľa typov zákazníkov. Je štýlový aj praktický.

Tak trochu hatchback, tak trochu SUV. Dizajnovo patrí k špičke a vy si ho dokonca viete upraviť podľa seba.

Volkswagen T-Roc je z hľadiska dizajnu asi najvýraznejšie SUV Volkswagenu. Menší T-Cross síce prináša nové dizajnové prvky, ale masívne blatníky T-Rocu spolu s jedinečným LED denným svietením predstavujú nezabudnuteľnú kombináciu. Imidžmejkrom T-Rocu sa podarilo ho umiestniť na rozhranie niekoľkých segmentov, ale tak, že pôsobí osviežujúco a neopozerane. Má vyšší podvozok, ale rozhodne nepatrí medzi nemotorné SUV. Má karosériu typu hatchback, ale jasne vytŕča z radu. Zvládne terén, ale na asfalte jazdí príkladne. Má mladícky, muskulatúrny dizajn ktorý pôsobí cool, ale zároveň dostatočne elegantne. A ak sa neviete rozhodnúť, aká farba sa mu hodí najviac, skúste rovno dve!

Ilustračný obrázok.
Ilustračný obrázok.
Zdroj: Volkswagen

Individuálne

Áno, dve farby sú viac, než jedna a otvárajú vám nové možnosti. T-Roc je jedným z mála modelov Volkswagenu, ktorý ponúka dvojfarebné lakovanie s kontrastnou strechou, A-stĺpikmi a spätnými zrkadlami. Spolu s interiérom, ktorý ponúka na výber tiež kopec farieb a rôznych materiálov, máte pri návrhu toho svojho T-Rocu naozaj veľa možností. Volkswagen T-Roc umožňuje personalizáciu aj za jazdy, a to vďaka novému digitálnemu prístrojovému štítu. Ten ponúka hneď niekoľko náhľadov a umožňuje vodičovi vybrať si presne tie informácie, ktoré chce. Navyše má krásnu grafiku a efektné animácie.

Denne štýlovo

Nové kompaktné SUV je určené najmä pre mladých, nekonvenčne zmýšľajúcich ľudí, ale aj pre tých, ktorých neopustil zmysel pre humor a dobrodružstvo. Pod jeho odvážnym dizajnom totiž ukrýva priestranný a praktický interiér spolu s využiteľným, 445-litrovým kufrom. Na zadných sedadlách je dosť miesta pre dvoch dospelých a ak sklopíte ich operadlá, nafúknete batožinový priestor až na 1290 litrov. T-Roc teda pohodlne zvládne úlohu rodinného auta na každý deň.

Ilustračný obrázok.
Ilustračný obrázok.
Zdroj: Volkswagen

Nech len cesta trvá...

Oblasť, na ktorej inžinieri výrazne popracovali, sú však jeho jazdné vlastnosti. Vďaka podvozku ktorý ladili ľudia, čo majú radi šoférovanie a vďaka dynamickému riadeniu z Golfu GTI sa môžete tešiť, keď narazíte na kľukaté cesty. Najmä ak máte pod kapotou jeden zo silnejších motorov. Autíčko, ktoré bravúrne zvláda pohodlné cesty po meste sa zrazu zmení na šikovné šidlo, ktoré sa vyžíva v zákrutách. Pri pohodovej jazde zas oceníte širokú ponuku asistenčných systémov vrátane adaptívneho tempomatu a najmä mimoriadne široké možnosti konektivity. T-Roc sa dokáže zavďačiť naozaj každému.

Zdroj: PR článok

Video

Diskusia

K tomuto článku nie je možné pridávať diskusné príspevky.