Ilustračné foto

Novinky Volkswagen T-Cross: Zo všetkého niečo

Foto: Volkswagen

24.4. 2:00 Pripomína malý Touareg, je šikovný ako Polo, ale vo vnútri ponúkne priestor Golfu. Volkswagen T-Cross ukazuje, ako sa dá čarovať s priestorom.

Najmenší člen rodiny crossoverov a SUV Volkswagenu vstupuje medzi riadne ťažku konkurenciu. Má však niekoľko es v rukáve a dokonca aj v rámci vlastnej „rodiny“ sa modelu T-Cross darí byť jedinečný a ponúkať niečo nové.

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Volkswagen

Ukážte sa!

Volkswagen T-Cross je mestské auto. V meste je hustota áut veľká a preto sa oceňuje možnosť vyniknúť a vybrať si auto podľa svojich predstáv. Týka sa to rovnako ponuky farieb karosérie a rôznych diskov, ako aj možnosti na mieru si upraviť interiér, zobrazenie prístrojov, čalúnenie a podobne. T-Cross toto všetko do bodky spĺňa. Ponúka 12 farieb karosérie, disky s priemerom 16-18 palcov v rôznych farbách, individuálny interiér a digitálny prístrojový štít. Ďalej je dôležitý imidž. Tu tiež T-Cross nezaostáva. Spredu vyzerá ako malý Touareg s prvkami T-Rocu. Je elegantný a zároveň svalnatý. Zboku mu dodávajú šmrnc ostré prelisy na karosérii. Vzadu zas nájdeme pre Volkswagen netradičný dizajnový prvok – LED svetlomety, ktoré sú opticky prepojené reflexným pásom. Vyzerá to veľmi štýlovo. Interiér je ozvláštnený pekným náladovým osvetlením a moderným infotainmentom. Konektivita s Apple aj Androidom je samozrejmosťou, multimediálny systém môžete ovládať aj tabletom či mobilom. Kto chce, môže si dopriať audiosystém od Beats.

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Volkswagen

Viac, než sa zdá

V tejto triede je však imidž na nič, ak nie je doplnený o využiteľnú praktickú stránku. T-Cross našťastie nie je len štýlový, ale aj praktický a bezpečný. V karosérii s dĺžkou iba 4,11 m ponúka nadpriemerne veľa priestoru aj na zadných sedadlách. Tie sú totiž posuvné v rozsahu až 14 centimetrov. Keď vzadu veziete útlejších pasažierov, môžete ich zas posunúť dopredu a získať tak batožinový priestor s objemom až 455 litrov. To je o 10 viac, než má väčší T-Roc! Tam sa praktickosť T-Crossu však nekončí. Ak totiž potrebujete previezť nezvyčajne dlhé predmety, T-Cross vám to umožní vďaka dopredu sklápateľnému sedadlu spolujazdca. To odhalí ložný priestor dlhý až 2,4 metra. Z bezpečnostných systémov je tu k dispozícii už klasické kombo autonómneho brzdenia a rozpoznávania chodcov, avšak v základe doplnené aj o asistent udržiavania v jazdnom pruhu, či manévrovaciu brzdu. Posledná menovaná vás ušetrí o škrabance a ťukance pri manévrovaní v nízkych rýchlostiach.

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Volkswagen

Sofistikovaný

Pri jazde s T-Crossom vás prekvapí dobré odhlučnenie od obtekania vzduchu a od kolies. Uznanie si zaslúži aj naladenie podvozka. T-Cross je príjemne poddajný, ale pritom v zákrutách sebaistý, ako keby ani nemal zvýšenú karosériu. Ak si ho objednáte s motorom 1,0 TSI s výkonom 85 kW (115 k), zistíte, že je aj celkom svižný a nemá problém držať krok s ostatnými autami v meste ani na diaľnici.
Ak sa chcete o T-Crosse dozvedieť viac, navštívte náš oficiálny blog, kde nájdete aj video z prvej jazdy s T-Crossom na Malorke. Cena nového T-Crossu sa začína na úrovni 14 990 € a naživo si ho môžete pozrieť aj na bratislavskom autosalóne.

Zdroj: PR článok
Diskusia  ()

Video

Diskusia