Módna vlna menom SUV stále neutícha a viaceré automobilky uvádzajú modely tejto kategórie ako na bežiacom páse. Patrí medzi ne aj Volkswagen. Len začiatkom septembra predstavil Tiguan X vyvinutý primárne pre čínsky trh a už teraz potvrdil, že pripravuje ďalšie vozidlo tejto kategórie. Tentokrát má v hľadáčiku Spojené štáty.

Nemecký gigant zverejnil upútavku na bližšie nešpecifikovanú športovo-úžitkovú novinku, v ktorej z nej veľa neukázal. Okrem niektorých kriviek strechy a prednej kapoty môžeme vidieť akurát svetlá. Evidentne budú tvorené diódami, pričom medzi nimi sa objaví tenký LED pás rozdelený logom VW. Toto riešenie evokuje zástupcov elektrickej rodiny ID.

Avízo však obsahuje jednu jasnú informáciu. Debut tohto SUV sa podľa neho odohrá 13. októbra a nejaké detaily sa pravdepodobne dozvieme ešte pred ním. Nateraz poznáme akurát hierarchické zaradenie. Nový model má byť menší než Tiguan a bolo by logické, keby vznikol na platforme MQB. Príde aj do Európy? To zatiaľ nevieme, keďže Volkswagen tu už ponúka typy T-Cross a T-Roc. Aktuálne chystaný produkt by tak mohol byť čisto americká záležitosť.