Volkswagen Golf R32 je zakladateľom tradície modelov s označením

Novinky Volkswagen pokračuje s radikálnou zmenou imidžu: Nové logo dostanú aj tradičné ostré modely

Foto: Volkswagen

8.10. 10:10 Wolfsburská automobilka pred niekoľkými týždňami oznámila, že prechádza na novú dizajnovú identitu. Dotkne sa aj zaužívaného loga športových modelov značky VW.

Volkswagen chce byť emocionálnejší, atraktívnejší a modernejší. To je základné posolstvo novej identity značky. Najväčšou badateľnou zmenou v tomto smere je doposiaľ predstavenie osvieženého loga automobilky, ktoré sa vzdáva trojdimenzionálneho zobrazenia a prechádza do technologicky prijateľnejšej 2D formy.

Volkswagen T-Roc R by mal prísť s novým logom top športových verzií modelov VW.
Volkswagen T-Roc R by mal prísť s novým logom top športových verzií modelov VW.
Zdroj: Volkswagen

Len včera sme sa dozvedeli, že úpravou loga prejdú aj najostrejšie športové modely značky Volkswagen. Nateraz sa podľa zverejnených informácií bude týkať verzii s označením “R”, ktoré už tradične stoja na vrchole ponuky značky. Ako prvý by s novým logom mal prísť avizovaný Volkswagen T-Roc R.

Anketa
Páči sa vám nové logo modelov "R"?
  • 54%
  • 46%

 R-ká má VW v ponuke od čias Golfu štvrtej generácie, ktorý v roku 2002 dostal agregát VR-6 ladený na 177 kW (241 k) a označenie “R32”. Odvtedy písmeno “R” označuje vrcholné modely ponuky značky. Zmena loga ostrej modelovej rodiny taktiež zohľadňuje nároky modernej doby. Je jednoduchšie, tvoria ho len dve oblé linky a má pôsobiť dynamickejšie, než tomu bolo doteraz. Páči sa vám? Dajte nám vedieť v ankete.

Video

Diskusia