Volkswagen Golf GTI.

Novinky Volkswagen ohlásil ďalšiu športovú verziu typu Golf: V marci ukáže aj slávny variant GTI

Foto: Volkswagen

22.2. 8:09 V poradí ôsma generácia ostrého kompaktu bude spredu okrem označenia zhodná s variantmi GTD/GTE, zozadu sa od nich má odlišovať nárazníkom a koncovkami výfuku. Dostane dvojliter s výkonom 245 koní.

Od januárového úniku materiálov je potvrdené, že Golf VIII ponúkne päť športových odrôd. Výkonný plug-in hybrid GTE predstavili Nemci rovno pri premiére. Nedávno dali na známosť, že na ženevskej pôde ukážu špičkový turbodiesel s označením GTD. K nemu sa nakoniec pridá benzínová alternatíva.

Volkswagen ohlásil pre Ženevu ďalšiu športovú verziu typu Golf. V marci ukáže aj slávny variant GTI, ktorý je praotcom všetkých ostatných výkonných odrôd kompaktu. Jeho technika nie je tajomstvom. Dostane dvojlitrový prepĺňaný štvorvalec, ktorý bude výkon 180 kW (245 k) prenášať na predné kolesá skrz prevodovku DSG. S rovnakým reťazcom predvčerom debutoval príbuzný hot-hatch Cupra Leon.

Golf GTI bude pravdepodobne dostupný výhradne s DSG.
Golf GTI bude pravdepodobne dostupný výhradne s DSG.
Zdroj: Volkswagen

Okrem techniky už dnes vďaka uniknutým materiálom poznáme aj vzhľad ôsmej generácie športového kompaktu. Spredu bude gé-té-íčko okrem označenia zhodné s variantmi GTD/GTE, zozadu sa od nich má odlišovať výfukmi. Použité tu majú byť klasické okrúhle koncovky po stranách nárazníka. Tie sa vo väčšej forme objavia aj na variante GTI TCR s výkonom 221 kW (300 k), na jeho odhalenie si však ešte počkáme.

Diskusia  ()

Video

Diskusia