Volkswagen avizuje blížiacu sa premiéru ôsmej generácie typu Golf.

Novinky Volkswagen naďalej ukrýva nový Golf: Hovorí o jesennej premiére i elektrifikovanej technike

Foto: Volkswagen

30.8. 12:21 Podľa zákulisných informácií sa debut nástupcu kompaktu odohrá v októbri, stáť má na platforme MQB Evo a v jeho interiéri budú mať veľké slovo displeje.

Našim nedávnym testom výborného hot-hatchu GTI TCR sme sa rozlúčili so súčasnou podobou bestselleru menom Volkswagen Golf. Nemecká automobilka z neho dodnes predala vyše 35 miliónov kusov a chce, aby tento úspešný príbeh pokračoval. Čoskoro preto uvedie ôsmu generáciu tohto typu. Aktuálne dala svetu na známosť, že jej vývoj v súčasnosti ukončuje.

K tomuto vyhláseniu pripojil Wolfsburg fotografiu, na ktorej nový Golf naďalej ukrýva. Aj keď ľahká grafika v skutočnosti schováva tvary karosérie len minimálne. V minulosti sme ich už mohli vidieť úplne bez maskovania, odhalené vozidlo nachytali dlhé objektívy počas oficiálneho fotenia. Na používanie kamufláže tak už ktovieaký dôvod v skutočnosti nie je.

Volkswagen avizuje blížiacu sa premiéru ôsmej generácie typu Golf.
Volkswagen avizuje blížiacu sa premiéru ôsmej generácie typu Golf.
Zdroj: Volkswagen

Napriek úniku hrá VW podľa pôvodného scenára. Teda, takmer. Podľa neoficiálnych zdrojov malo číslo 8 na základe originálnych plánov debutovať už vo Frankfurte, no na technologickom fronte nastal časový sklz. Nástupcu kompaktu tak spoznáme neskôr. Volkswagen hovorí oficiálne o jesennej premiére, zákulisné informácie smerujú na október.

Vo svojom tlačovom vyhlásení sa nemecký výrobca venuje aj elektrifikovanej technike, digitalizovanému a pripojenému interiéru, asistovanej jazde či on-line funkciám. Už teraz vieme, že dôležitú rolu budú v kabíne ôsmej generácie typu Golf hrať displeje. Očakávame použitie platformy MQB Evo prinášajúcej okrem nižšej hmotnosti aj ďalšie výhody, vrátane implementácie niekoľkých hybridných pohonov. 

Diskusia  ()

Video

Diskusia