Dizajn ôsmej generácie bestselleru tu nekryje žiadne kamufláž.

Novinky Volkswagen Golf celkom bez maskovania: Za detailnými zábermi kompaktu majú byť Slováci

Foto: Facebook (Som fanúšik Volkswagenov)

15.10. 15:38 Zatiaľ najlepší pohľad na dizajn nového vozidla prinášajú fotky, ktoré mohli vzniknúť v bratislavskej fabrike. Celkom zblízka ukazujú aj interiér.

Pred niekoľkými dňami vydal Volkswagen oficiálne informácie o ôsmej generácii typu Golf, ktorej premiéru ohlásil na 24. októbra. Odohrá sa teda počas budúceho týždňa. Nástupcu kompaktu sme už mohli okrem dizajnových náčrtov vidieť i na uniknutých fotografiách, ku ktorým sa teraz pridávajú ďalšie. Tie vozidlo zachytávajú celkom bez maskovania z podstatne kratšej vzdialenosti.

Nové vydanie populárneho hatchbacku ukazujú zábery, ktoré pravdepodobne vznikli v závode skupiny VW pomocou mobilného telefónu. Ukazujú biely exemplár s niekoľkými fóliovými prvkami či „poťahom“ na vodičovom sedadle. Nejde však o žiadnu kamufláž, len štandardnú ochranu čerstvo vyrobeného auta. Fotky tak ponúkajú doposiaľ najlepší pohľad na jeho vzhľad.

Dizajn ôsmej generácie bestselleru tu nekryje žiadne kamufláž.
Dizajn ôsmej generácie bestselleru tu nekryje žiadne kamufláž.
Zdroj: Facebook (Som fanúšik Volkswagenov)

Prednú časť ukazujú obrázky z bezprostrednej blízkosti a spresňujú jej finálne tvary, vrátane plochy zúženej masky chladiča či nárazníka obsahujúceho horizontálne lamely. Dôležitý je tiež dizajn svetlometov. Tie majú na spodnej hrane prehnutie. Ich vrchná časť obsahuje LED pásik, ktorý zasahuje až do blatníkov. Čiastočne viditeľné sú aj disky kolies.

Ďalší záber zachytáva interiér, ktorý obsahuje rovnaký volant ako omladený Passat. Radiacu páku manuálnej prevodovky zasa poznáme z typu T-Cross. Dôležitú rolu tu hrá digitálny kokpit zložený z dvoch displejov, ktorý sa má volať Innovision rovnako ako vo veľkom SUV Touareg. Potenciálna tretia obrazovka vľavo od prístrojového panela sa aspoň v tejto verzii nekoná. Rysujú sa tam totiž tlačidlá, ktoré budú asi klasického typu. Drahšie verzie tu však tretí displej môžu mať.

Aspoň v tejto verzii sa tretí displej vľavo od volantu nekoná.
Aspoň v tejto verzii sa tretí displej vľavo od volantu nekoná.
Zdroj: Facebook (Som fanúšik Volkswagenov)

Miesto vzniku fotografií nemožno ľahko identifikovať. No teoreticky by mohlo ísť o bratislavskú fabriku koncernu VW, aj keď tá Golf nebude vyrábať. Vozidlo tu však mohlo poslúžiť na internú prezentáciu. Za detailnými zábermi kompaktu totiž majú byť Slováci, aj zahraničné média sa pri nich odvolávajú na stránku Som fanúšik Volkswagenov zo sociálnej siete Facebook.

Diskusia  ()

Video

Diskusia