Emisná kauza známa ako Dieselgate výrazne poškodila imidž skupiny Volkswagen, ktorý sa jej predstavitelia snažia odvtedy rôznymi krokmi napraviť. Zo spoločnosti chcú urobiť digitálneho a elektrického lídra trhu. Čoskoro ju preto majú čakať ďalšie veľké zmeny, vrátane zúženia aktuálneho portfólia dcérskych firiem.

Pred dvomi týždňami kolovali médiami správy tvrdiace, že Wolfsburg sa chce zbaviť svojej výkladnej skrine menom Bugatti. To ale nemusí byť všetko. Ako v týchto dňoch informovala agentúra Reuters odvolávajúca sa na dobre informované zdroje,  koncern údajne plánuje predať viacero známych značiek. Okrem spomínanej francúzskej spoločnosti sa to má týkať talianskej automobilky Lamborghini a výrobcu motocyklov Ducati z rovnakej krajiny.

Hlavným kandidátom na zmenu majiteľa má byť Lamborghini.
Zdroj: Lamborghini

Kým v prípade Bugatti sa hovorilo o predaji výmenou za podiel v chorvátskej firme Rimac, v prípade producenta superšportov z Apeninského polostrova sa šušká o vstupe na burzu. VW si v ňom pritom môže zachovať kontrolný podiel. No zatiaľ je to len v rovine špekulácií, predstavitelia koncernu sa k publikovaným informáciám nevyjadrili.