Spoločnosť BMW Group, predstaví na Veľtrhu spotrebnej elektroniky (CES) 2023 v Las Vegas štúdiu sedanu strednej triedy, BMW i Vision Dee. Názov Dee znamená Digital Emotional Experience (Digitálny emocionálny zážitok) a to má byť aj cieľom vozidla. Digitálne funkcie áut sa majú v budúcnosti posunúť výrazne vpred. Viac obrázkov nájdete v galérii.

BMW i Vision Dee
Zdroj: BMW

Štúdia má demonštrovať, čo je možné dosiahnuť spojením hardvéru a softvéru a využiť plný potenciál digitalizácie. BMW i Vision Dee je zároveň ďalším krokom na ceste k modelovému radu vozidiel NEUE KLASSE. Pokročilý Head-up displej sa má premietať po celej šírke čelného skla a obsahovať voliteľne všetky informácie o vozidle.

Zážitok začína už pri uvítaní s vozidlom. To vie napríklad premietnuť na mieru vytvoreného avatara vodiča na bočné okno, alebo svojho majiteľa pozdraví inými svetelnými, zvukovými či grafickými efektami. Interiér reprezentuje minimalizmus, fygitálne (spojenie fyzického a digitálneho) dotykové plochy ovládajú výber obsahu premietaného na čelnom skle.

Svetová premiéra čaká technológiu E Ink, tentokrát využitú ako "kožu" vozidla. Vďaka tomu je exteriér viacfarebný a je možné ho individuálne nastavovať podľa chuti. Povrch karosérie sa behom sekundy zmení a môže ho tvoriť takmer nekonečné množstvo vzorov, vďaka pokrytiu dvestoštyridsiatimi samostatne ovládateľnými panelmi E Ink.

Mohlo by vás zaujímať: