Start-up Easyrain si dal za cieľ zvýšiť bezpečnosť počas jazdy na mokrej vozovke. Aby nový systém fungoval, priviedli na palubu projektu partnerov, ktorí majú dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. Okrem dodávateľa Bosch sa Taliani spoliehali aj na dizajnérske štúdio Italdesign. Tieto tri spoločnosti teraz vykonali počiatočné testy na asistenčnom systéme proti aquaplaningu.

Zabrániť pomocou prúdu vody aquaplaningu? Aj keď to znie ako absurdná myšlienka, v skutočnosti je geniálna a technológia v pozadí systému je jednoduchá a dômyselná. Vodný lúč je namierený pred predné pneumatiky vozidla a tak strieka vodu na cestu a rozráža prípadnú hladinu vody na ceste. Auto tak drží grip, vodná hladina nenadnáša kolesá a vodič má všetko pod kontrolou. Bude sa musieť uskutočniť ešte niekoľko testovaní, no je zrejmé, že technológia v zásade funguje.

Startup zatiaľ nehovoril o prípadnom záujme zo strany automobiliek a zatiaľ nezverejnil ani informácie o tom, kedy bude asistent pripravený na finálnu sériovú výrobu. Vzhľadom na prítomnosť renomovaných firiem sa však dá očakávať, že rozhodne neupadne do zabudnutia.