Novinky Vodiči už nemusia nosiť v aute bielu kartu

16.10. 2019 7:15

Od 1. októbra už vodiči nemusia mať vo vozidle bielu kartu. Na preukázanie, že máte uzatvorené platné PZP, bude stačiť zelená karta.

Vodiči už nemusia nosiť v aute bielu kartu

Doteraz ste boli zvyknutí, že keď ste si uzatvorili povinné zmluvné poistenie, okrem poistnej zmluvy ste obdržali aj bielu a zelenú kartu. V prípade PZP online vám prišla dočasná biela a zelená karta e-mailom. Po novom bude na preukázanie PZP stačiť zelená karta.

Zelená karta slúžila na preukázanie PZP v zahraničí. Od októbra sa ňou budú vodiči preukazovať aj na Slovensku. Poisťovne postupne prestávajú vydávať biele karty. Očakáva sa, že v druhej polovici októbra by sa jej vydávanie malo úplne zastaviť.

Ako to bude v prípade PZP uzatvoreného cez internet?

V tomto prípade sa žiadne zmeny nechystajú. Keď si uzatvoríte PZP online, okamžite po uzatvorení zmluvy vám príde dočasná zelená karta na váš e-mail. Po zaplatení zmluvy vám poisťovňa pošle originály dokumentov poštou na vašu adresu.

Uzatvorte si poistenie auta cez internet a pridáte sa k množstvu moderných vodičov, ktorí nemusia tráviť zbytočne veľa času na pobočke poisťovne.

Platená reklama.

Diskusia  ()

Video

Diskusia