Škoda Octavia RS iV.

Novinky VIDEO Škoda Octavia RS iV odhalená: Najrýchlejší model značky sme už spoznali do detailov

Foto: Filip Kadlečík

3.3. 12:00 Škoda po Superbe iV do svojej ponuky uvádza ďalšie plug-in hybridy. Okrem špičkového modelu RS príde PHEV aj v menej výkonnej verzii, tešiť sa možno aj nové na mild-hybridy.

Štvrtá generácia Škody Octavia po premiére medzi motoristami vyvolala slušný ohlas, očakávania od špičkovej verzie RS boli logicky vysoké. Od bežného zástupcu modelovej rodiny sa bude líšiť agresívnejším dizajnom, športovejšie ladeným interiérom, jazdnými vlastnosťami a, predovšetkým, pohonným ústrojenstvom. My sme si Octaviu RS mohli detailne pozrieť v predstihu a to rovno vo variante iV, na Slovensko by mohla doraziť v druhej polovici tohto roka.

 

Rozvíja podarený dizajn

V porovnaní s treťou generáciou je štvrtá Octavia z pohľadu dizajnu veľkým posunom vpred, ešte viac to platí o variante RS. Ten rešpektuje najmodernejšie trendy, čo sa prejavuje najmä na rôznych doplnkoch karosérie. Funkčné aerodynamické prvky, ako je napríklad spodné “lízatko” predného nárazníka, prieduchy po jeho stranách či decentný difúzor v zadnej časti, sú zahalené do lesklého čierneho laku.

Škoda Octavia RS iV.
Škoda Octavia RS iV.
Zdroj: Filip Kadlečík

Na Octavii RS teraz nenájdete takmer žiadny chróm, aj lemovanie okien či spätné zrkadlá sú čierne, tak, ako sa dnes patrí. Vďaka tomu auto pôsobí moderne a športovo, ale zároveň elegantne. Po dizajnovej stránke sa RS podarila a platí to o variante Combi i Liftback. Štandardom tu budú 18” disky kolies, za príplatok majú byť dostupné aj 19”. Zabúdať netreba ani na prítomnosť nového loga vRS, ktoré tu má početné zastúpenie.

Pri štvrtej Octavii platí, že najväčšie zmeny nájdete v jej kabíne. Interiér s novým konceptom pôsobí oproti minulosti ako z auta vyššej triedy. V modeli RS iV ho ešte ďalej rozvíja multifunkčný športový trojramenný volant potiahnutý perforovanou kožou. Samozrejmosťou bude možnosť radenia v manuálnom režime prostredníctvom pádiel pod volantom. 

Škoda Octavia RS iV.
Škoda Octavia RS iV.
Zdroj: Škoda

Základné sedadlá budú čalúnené čiernou látkou, vyšší štandard, príplatkové kreslá Ergo, ponúknu kombináciu kože a Alcantary. Majú výrazné bočné vedenie, ktoré je pekne zvýraznené kontrastným prešívaním. To môže na želanie byť červené, prípadne strieborno-sivé. Po konverzii na plug-in hybrid by Octavia RS mala i naďalej zostať aj praktickým autom, liftback ponúkne kufor s objemom 450 l, kombi až 490 l.

Video

Diskusia