VIDEO: Bugatti a 90-te roky

Novinky VIDEO: Bugatti a 90-te roky

10.8. 2018 20:00 Keď sa dnes povie Bugatti, mnohí si túto automobilku spoja so superluxusnými a superdrahými športiakmi ako Veyron alebo Chiron, ktoré má na svedomí koncern Volkswagen (práva na značku Bugatti kúpili v roku 1998 a prvé auto - Veyron vyrobili v roku 2005).

Onedlho uzrie svetlo aj nový model - Divo, ktorý oboch moderných predchodcov hravo prekoná takmer neuveriteľnou cenovkou.

 
VIDEO: Bugatti a 90-te roky
Romano Artioli a Bugetti EB110 SC GTS-1, autor: Juergen Skarwan

Meno Ettore Bugatti však patrilo výnimočnému konštruktérovi, ktorý založil túto automobilku v roku 1909 v nemeckom mestečku Molsheim a vyrobil množstvo áut, ktorých schopnosti obdivujú milovníci vozidiel do dnešného dňa. No a samozrejme aj zberatelia, ktorí sa tešia neustále narastajúcim hodnotám svojich klenotov, ktoré prekonávajú akékoľvek hranice ľudskej predstavivosti. Automobilka Bugatti však po smrti Ettoreho v roku 1947 pomaly smerovala k zániku, ktorý nastal v roku 1952.

 
VIDEO: Bugatti a 90-te roky
 Romano Artioli a EB110 LM z roku 1994, autor: Juergen Skarwan

Úspešný taliansky podnikateľ Romano Artioli však v roku 1987 kúpil práva na meno Bugatti a v Taliansku zabudnutú automobilku opäť vzkriesil a 10 rokov sa snažil vrátiť jej zaslúženú slávu úžasným superšportom EB110. Bez ohľadu na zvláštne okolnosti, ktoré viedli k jej opätovnom zániku, automobilka tesne pred svojim koncom priviedla na svet dve súťažné verzie. EB110 LM pre preteky Le Mans a EB 110 SC GTS-1 pre americký šampionát IMSA GT.

 
VIDEO: Bugatti a 90-te roky
Jediné dva súťažné modely EB110, autor: Juergen Skarwan

Nenechajte sa ale rušiť a vychutnajte si úžasnú atmosféru z filmu, za ktorého vznikom stojí najmä súčasný majiteľ a dlhoročný zberateľ, ktorý pri jeho natáčaní dal opäť dokopy ľudí ako Romano Artioli, Loris Bicocchi (bývalý testovací jazdec Bugatti), Giampaolo Benedini, Giampaolo Simionini, Fabio Baroni a Vittorio Filippini - všetci sa vám predstavia v tomto videu.

Zdroj: andrej ježo
Diskusia  ()

Video

Diskusia