ikona

Novinky Obrovské zmeny vo VW: Príde aj nové logo?

Foto: Volkswagen

17.4. 2018 14:10 Agentúra Bloomberg uvádza, že Volkswagen prejde obrovskými zmenami. Skloňuje sa markantné vylepšenie imidžu či dokonca aj obmena známeho loga. Čo presne nás čaká?

Volkswagenu sa napriek pošramotenej povesti naďalej darí. Obrovskú kauzu Dieselgate zatiaľ Wolfsburg dokázal ako-tak ustáť a aktuálna výkonnosť automobilky nie je zlá. Napriek tomu však Jochen Sengpiehl, marketingový šéf značky, vidí priestor na výraznú zmenu k lepšiemu.

Vzhľad nového loga automobilky by mohol naznačovať napríklad dizajn konceptu I.D. Vizzion
Vzhľad nového loga automobilky by mohol naznačovať napríklad dizajn konceptu I.D. Vizzion
Zdroj: Volkswagen

Pre agentúru Bloomberg sa vyjadril, že značka nie je v takej dobrej kondícii, ako tomu bolo v minulých rokoch. V poslednom čase vraj stratila emocionálnu stránku, ktorá by v aktuálnych či nových klientoch mohla vyvolávať túžbu vlastniť Volkswagen. Sengpiehl povedal na rovinu, že VW sa snaží byť až príliš nemecký, čo v globálnom merítku zjavne nemusí fungovať.

Prerod na automobilku, ktorá nebude vnímaná len ako producent vynikajúcich, no až strojovo presných automobilov, ktoré sú v mnohých prípadoch “bez duše”, si vyžiada viacero veľkých zásahov. Hovorí sa o väčšej rozlišnosti, farebnosti a akomsi útoku na emócie užívateľa. Preložené do ľudskej reči - Volkswageny by už čoskoro mali byť zábavnejšie. Veľkú úlohu zohrá aj zvýšená aktivita na sociálnych sieťach a ďalších moderných marketingových kanáloch.

Aby marketingovo výrobca fungoval čo najlepšie, chystá po šiestich rokoch zmenu loga. Radikálnu úpravu tu pravdepodobne očakávať netreba - dve véčka sa majú zmeniť len tak, aby lepšie napĺňali dnešné štandardy a pôsobili atraktívnejšie i v digitálnom prevedení. Čiastočným dôvodom transformácie VW má byť okrem veľkej aféry či pošramoteného imidžu aj príchod elektrických vozidiel. Tie majú odštartovať novú éru histórie tradičnej nemeckej automobilky.


Volkswagen už svoje logo zmenil niekoľkokrát. Jeho kompletnú evolúciu nájdete zachytenú v priloženom videu. Ako radikálne sa vlastne zmenilo od roku 1933? Príliš nie.

Zdroj: Filip Kadlečík
Diskusia  ()

Video

Diskusia