Volkswagen sa prostredníctvom svojho CEO, Ralfa Brandstättera, nechal počuť, že pracuje na tajomnej elektrickej vlajkovej lodi. Projekt nesie označenie Trinity (Trojica) a zatiaľ o ňom vieme, že má využívať novú architektúru, ale aj neurálne siete a pokročilejšiu autonómnu jazdu. Okrem toho Wolfsburg avizuje úplne odlišný prístup k produktu a na dôvažok ikonický dizajn vozidla.

Smelé plány vysvetlit Bdranstätter automobilovému novinárovi z média News Press Germany. Greg Kable na svojom účte na sociálnej sieti Twitter informoval, že toto vozidlo by malo byť pripravené na štvrtý level autonómie a má okrem iného priniesť aj pokročilejší high-tech výrobný proces. Na príchod tohto automobilu si však ešte budeme musieť počkať - vstup do produkcie je predbežne naplánovaný na rok 2026.

Volkswagen okrem avizovanej vlajkovej lode s označením Trinity potvrdil aj fakt, že usilovne pracuje na elektromobile, ktorý sa cenovkou zmestí pod hranicu 20 000 eur a bude mať približne veľkosť modelu Polo. Zatiaľ však nevieme, kedy údajný Volkswagen ID.1/ID.2 dorazí.