Elektromobil má poháňané zadné kolesá
TASR
TASR

Novinky Vattenfall získal kontrakt na 200 nabíjacích staníc v Nórsku

Foto: Aston Martin

7.10. 6:00 Nórsko má najviac elektromobilov na obyvateľa vo svete. V prvých šiestich mesiacoch tohto roka takmer polovica nových predaných vozidiel je poháňaná čisto elektrickým motorom.

Švédska energetická spoločnosť Vattenfall získala kontrakt najväčšej nórskej mliekarne Tine na prevádzkovanie 200 nabíjacích staníc pre elektromobily jej zamestnancov a zákazníkov.

Vattenfall uviedol, že objednávka, ktorá obsahuje platobné služby a údržbu, je súčasťou päťročnej dohody medzi oboma spoločnosťami s cieľom zníženia klimatickej stopy Tine. Podľa agentúry Reuters finančné detaily neboli zverejnené. Švédska firma, ktorá sa chce stať popredným hráčom na relatívne novom a rýchlo sa rozvíjajúcom trhu služieb pre elektromobily, uviedla, že nabíjacie stanice budú umiestnené v prevádzkach Tine do konca roka 2020.

Nórsko má najviac elektromobilov na obyvateľa vo svete. V prvých šiestich mesiacoch tohto roka takmer polovica nových predaných vozidiel je poháňaná čisto elektrickým motorom. V rovnakom období roka 2018 išlo zhruba o štvrtinu.

"Prechod na elektrický pohon sa v Nórsku deje naozaj rýchlo a potreba nabíjania sa bude dramaticky zvyšovať," skonštatovala Susanna Hurtigová, riaditeľka divízie E-mobility pre nordický región Vattenfallu.

(TASR)

TASR
autor TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia