V roku 2023 by sme sa mali dočkať príchodu novej Škody Superb na náš trh. Pre Slovensko pôjde o veľkú udalosť aj z toho pohľadu, že spolu s Volkswagenom Passat sa vlajková loď českej automobilky bude vyrábať práve u nás - v Bratislave, vo fabrike VW. O tejto informácií sa hovorilo už dlhšie, viac-menej ju koncom minulého týždňa potvrdil samotný šéf koncernu, Herbert Diess. Čo teda Superb z Bratislavy prinesie a ako sa v porovnaní s dneškom zmení?

Vizuálnu identitu nového Superbu sa snažil na priloženej vizualizácii štvrtej generácie zachytiť grafik Auto Bildu, skladal ju z indícií, ktoré sú o vozidle nateraz známe - malo by si čiastočne osvojiť dizajnový štýl modelu Enyaq a pridať k nemu dominantú čelnú masku - tak veľkú, akú ešte nemala žiadna Škoda. Svetlá by mali byť o niečo užšie než v súčasnosti a spoliehať sa budú na pokročilú Matrix LED technológiu. Dôraz by sa mal klásť na ostrejšie tvary, než má súčasný Superb. Možno teda očakávať, že bude mať podobne agresívny dizajn, akým na automobilovú verejnosť nedávno zapôsobil aj elektrický crossover Enyaq. Ako celok by sa však Superb mal meniť najmä evolučne, Škoda sa od aktuálneho úspešného vzhľadu údajne nechce príliš vzdialiť.

Vizualizáciu Superbu si môžete pozrieť na tomto videu, kde ju predstavujú naši nemeckí kolegovia.

Superb by sa mal s príchodom novej generácie stáť jasnou technologickou vlajkovou loďou značky. Na bežné spaľovacie motory tu už údajne môžeme zabunúť, základný level už budú tvoriť mild-hybridy. Elektrifikácia bude hrať prím i z pohľadu top motorizácií. Jednou z nich bude určite plug-in hybrid, ktorý by mal ponúknuť elektrický dojazd až na úrovni 100 kilometrov. Či sa táto klebeta pretaví do reality, to uvidíme až časom. Isté však je, že v ponuke budú aj naďalej i jednotky spaľujúce naftu, pravdepodobne motor 2.0 TDI s 48V elektrickou sieťou.

O interiéri ešte v podstate nič ani len netušíme, no dá sa očakávať, že sa vyberie cestou, ktorú naznačili práve modely ako nová Octavia či elektrický Enyaq. Rátať tu určite treba s head-up displejom s rozšírenou realitou, najnovším infotainmentom či centrálnym displejom s väčšou uhlopriečkou. Ako sme už uviedli, podľa nemeckého Auto Bildu by sa novinka na európskych trhoch mala objaviť v roku 2023.