BMW sa rozhodlo doplniť radu s označením M3 o karosársku verziu Touring a rozšíriť tak svoju ponuku. Úplne nový model v sebe spája praktickosť a športový pocit z jazdy. To, že ide o výnimočné auto bude na prvý pohľad naznačovať strecha štandardne vyhotovená vo vysoko lesklej čiernej farbe, vertikálne usporiadaná bezrámová mriežka chladiča, veľké bočné otvory na prívod vzduchu a iné detaily.

BMW M3 Touring
Zdroj: bmwgroup

Motorový priestor obsadil 3,0- litrový radový benzínový šesťvalec s technológiou M TwinPower Turbo, s výkonom 375 kW (510 k) a maximálnym krútiacim momentom 650 Nm. Dopĺňa ho osemstupňová automatická prevodovka M Steptronic so softvérom Drivelogic. Tento 3,0 litrový motor tvorí základ aj pre pohonnú jednotku v pretekárskom vozidle BMW M4 GT3.

BMW M3 Touring
Zdroj: bmwgroup

Systém pohonu všetkých kolies M xDrive spolupracuje s aktívnym M diferenciálom na zadnej náprave. Pre športový pocit z jazdy si vodič môže zvoliť režim 4WD Sport, okrem základného nastavenia 4WD. Vypnutím stabilizačného systému DSC nastupuje na rad 2WD, pohon zadných kolies.

BMW M3 Touring
Zdroj: bmwgroup

Štandardnú výbavu modelu BMW M3 Touring tvorí adaptívny M podvozok s elektronicky ovládanými tlmičmi a riadenie M Servotronic s variabilným prevodom. Ako alternatíva k ponúkanému brzdovému systému sú voliteľné kermaické brzdy M Carbon .

BMW M3 Touring
Zdroj: bmwgroup

Kufor tohto vozidla ukrýva batožinový priestor s objemom 500 litrov, ktorý je možné zväčšiť sklopením zadných sedačiek až na 1 510 litrov. Bežnou súčasťou interiéru budú M športové sedadlá s vyhrievaním a pamäťovou funkciou, zakrivený BMW Curved Display ako aj navigačný systém M Drive Professional.

Anketa: Páči sa vám vzhľad nového BMW M3 Touring?