Hovoríme síce o ňom ako modeli ID.6, no nie je to ešte jeho oficiálne meno, pretože číslovanie všetkých elektromobilov od VW je nateraz neisté. V štúdii z roku 2019 sa spomínal aj ako ID.Roomzz, no finálny názov automobilu je stále vo hviezdach, vlastne rovnako, ako jeho uvedenie na náš trh. Ralf Brandstätter, predseda značky Volkswagen Passenger Cars, totiž povedal, že vozidlo bolo doteraz vyvíjané ako vzor pre Čínu.

Volkswagen ID.6.
Zdroj: Cochespias.net

Uniknuté informácie tiež odhalili, že ID.6 bude využívať veľkú batériu s kapacitou 82 kWh. Na platforme MEB od koncernu by mala podľa WLTP ponúknuť dojazd 450 kilometrov. Elektrický Touareg s veľkou pravdepodobnosťou nastúpi do premávky s pohon všetkých kolies, ktorý bude realizovaný pomocou elektromotorov na jednotlivých nápravách. Celkový výkon dvoch elektromotorov v koncepte dosahoval hodnotu 225 kW (306 k), takže s veľkou pravdepodobnosťou sa podobný systém dostane aj do typu ID.6.

Zo špionážnych snímok je jasné, že sériové auto bude vyzerať veľmi podobne ako ID. Koncept Roomzz, ktorý poskytol prvý náhľad na pripravovaný model. Dostávame sa ale k otázke, ktorá súvisí s cenou tohto modelu. Aktuálne Touareg s dieselovým motorom začína na najnižšej možnej cenovke 52 990 eur, no keď sa chcete troška rozmaznávať, vyšvihne sa cena auta na viac ako 80 000 eur. Dá sa čakať, že veľké elektrické SUV nebude práve najvhodnejšie pre kupujúcich s bežným rozpočtom, no malo by byť od Touaregu lacnejšie a začínať možno bude už na hranici 50 000 eur. To je prívetivejšia cena, ku ktorej sa približuje mnoho elektromobilov súčasnosti.