ikona

Novinky Škoda sa prezradila: Je toto prvý elektromobil?

Foto: Škoda

24.3. 2017 11:32 O elektromobile z Mladej Boleslavi sa hovorí dlhší čas. Škoda už vypustila viacero indícií, vďaka ktorým sme si poskladali kompletný obraz. Pozrite si nový elektromobil českej automobilky detailnejšie, než len na jednej skici.

Mladá Boleslav na trh neustále posiela jeden model za druhým. Zdá sa, že modelová ofenzíva tak skoro neskončí. Čoskoro sa dočkáme napríklad nového Yetiho, ktorý by sa podľa nedávno uniknutých informácii mohol volať aj Karoq. To však nie je úplne isté. Naopak, isté je, že začiatkom novej dekády by Škoda na trh rada uviedla elektromobil.

Dizajnérska skica môže klamať - v skutočnosti bude línia strechy pravdepdobne vyššia než na tomto obrázku
Dizajnérska skica môže klamať - v skutočnosti bude línia strechy pravdepdobne vyššia než na tomto obrázku
Zdroj: Škoda

Je o ňom známe, že bude stáť na platforme MEB a jeho koncept sa svetu ukáže v priebehu apríla na autosalóne v Šanghaji. Až doteraz nebolo úplne jasné, ako by ekologicky orientované vozidlo malo vyzerať. Vďaka drobnému zaváhaniu automobilky to však už dnes vieme pomerne presne.

Výrobca včera zverejnil tlačovú správu, kde hovorí o kryštalickom dizajne svojich vozidiel. Sprievodnou fotografiou je snímka označená názvom “ŠKODA Crystal Design”. Vtip je v tom, že po stiahnutí sa ukáže skutočné meno obrázku a síce “Silhoutte_Vision_E”. To znamená len jedno - Škoda nenápadne odhalila siluetu svojej elektrickej štúdie.

Kodiaq Coupé by podľa všetkých indícii mohol byť prvou Škodou, ktorá dostane elektrický pohon
Kodiaq Coupé by podľa všetkých indícii mohol byť prvou Škodou, ktorá dostane elektrický pohon
Zdroj: AUTO BILD

AUTO BILD v minulosti priniesol exkluzívne odhalenie modelu Kodiaq Coupé, ktorý by sa mal postaviť na vrchol portfólia Škody. Teraz sa zdá, že štýlové kupé by mohlo zároveň byť prvým elektromobilom v ponuke mladoboleslavskej automobilky. Nasvedčuje tomu aj spomínaná dizajnová skica. Predná kapota na nej vyzerá ako vystrihnutá z Kodiaqa, úplne zhodné sú aj koncové svetlá. Klesajúca línia strechy zasa jednoznačne ukazuje na karosériu typu kupé.

Teórii s novým kupé v hlavnej úlohe nahráva aj fakt, že premiéra sa odohrá na autosalóne v Šanghaji. Práve ázijský trh je dôležitým odbytiskom týchto extravagantných vozidiel. Škoda aktuálne v ponuke žiadne coupé nemá a dá sa očakávať, že “Superb Coupé” je absolútnou utópiou. Je preto takmer jasné, že elektrický pohon dostane ako prvé práve štýlové SUV značky.

Zdroj: Filip Kadlečík
Diskusia  ()

Video

Diskusia