Únik fotografií zverejnený na Instagrame odhaľuje prednú časť novej triedy E (pravdepodobne interne nazývanej W 214). Výrazná maska ​​chladiča pôsobí mohutne a noblesne, svetlomety pripomínajú elektrický model EQE. Poďme sa pozrieť, čo o novej triede E vieme.

K dispozícii aj naďalej ako kombi

Mercedes bude novú triedu E opäť ponúkať ako sedan (W214) a ako kombi (S214). Ide o dobrú správu, keďže nedávno sa šírili informácie, že Mercedes vyradí z modelového portfólia obľúbenú priestrannú karosériu. Koniec koncov, eventuálne k tomu dôjde, no neočakáva sa, že tak bude skôr, ako v roku 2030, kedy príde ďalší nástupca.

Nenechajte si ujsť galériu k článku

Detaily ako kľučky dverí zapustené do karosérie už poznáme z niektorých súčasných modelov Mercedesu a povedome pôsobí aj zadná časť s dvojdielnymi zadnými svetlami spojenými chrómovou lištou. Kombi zostáva verné svojim prednostiam, hoci pôsobí športovejšie ako kedy predtým. K dispozícii má byť aj All-Terrain verzia so zdvihnutým podvozkom, oplastovaním karosérie a pohon všetkých kolies.

Koniec dvojdverových verzií

Smutnou správou je, že Mercedes z ponuky vyradil verzie coupé a cabrio. Namiesto toho bude automobilka predávať dvojdverové športovo ladené modely, ktoré budú hierarchicky medzi triedou C a E – rovnako ako kedysi trieda CLK.