Vodiči taxislužieb sa budú môcť rozhodnúť pre spoluprácu s Uberom

Novinky Uber je späť: Dnes na Slovensku zažíva reštart

Foto: Pexels.com/ Peter Fazekas

25.4. 12:00 Populárna taxislužba u nás pred viac ako rokom skončila. Teraz hlási návrat, ktorý začína dnešným dňom. Bezproblémový chod majú teraz zaručiť nové pravidlá.

Pred viac ako rokom rozhodol Okresný súd Bratislava I o tom, že spoločnosť Uber musela svoju aplikáciu na Slovensku vypnúť. Taxislužba pôsobila len v Bratislave, aj to však stačilo na to, aby sa proti nej zdvihla veľká vlna odporu. Dnes sa vracia naspäť do hry, tentokrát však s odlišnými pravidlami.

Vodiči taxislužieb sa budú môcť rozhodnúť pre spoluprácu s Uberom
Vodiči taxislužieb sa budú môcť rozhodnúť pre spoluprácu s Uberom
Zdroj: Pexels.com/ Peter Fazekas

Ako včera informoval portál Startitup.sk, Uber bude po novom musieť rešpektovať nedávne legislatívne zmeny prijaté v novom zákone o cestnej doprave. Firma preto od potenciálnych šoférov teraz bude vyžadovať preukaz vodiča vozidla taxislužby, doklad o psychickej a zdravotnej spôsobilosti či riadne označenie automobilu.

Generálny riaditeľ Uberu pre náš región, Ash Kebriti, sa nechal počuť, že spustenie aplikácie práve v tomto čase nie je náhodné. Spoločnosť chcela byť naspäť ešte pred Majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji. Spomenul taktiež, že Slováci na Uber nezanevreli, počas uplynulého roka si cez aplikáciu v zahraničí objednali viac než 436 000 jázd.

Uber vo vyhlásení týkajúcom sa návratu do Bratislavy zdôrazňuje i fakt, že za posledný rok sa pod vedením nového CEO, Dara Khosrowshahiho, snažil pretransformovať svoju obchodnú stratégiu smerom ku zodpovednejšiemu rastu. Problémy totiž v minulosti zďaleka nemal len u nás. Teraz by však podnikanie kontroverznej firmy malo byť úplne legálne. Profitovať z toho budú najmä klienti - širšia konkurencia by mala priniesť lepšie podmienky.

Zdroj: Filip Kadlečík
Diskusia  ()

Video

Diskusia