ikona hyundai i30 paris

Novinky Trojdverový derivát Hyundai i30 je odhalený

Foto: Hyundai

17.9. 2012 11:56 PARÍŽ 2012    Rovnako ako Kia, aj Hyundai pripravuje dôstojné hniezdočko pre prepĺňaný benzínový motor. Trojdverový i30 bude mať premiéru v Paríži.

Okrem trojdverového pro_ceedu spriatelené značky Kia a Hyundai privezú do Paríža aj ďalšieho derivovaného debutanta. O zadné dvere prichádza aj Hyundai i30, no operácia nebola až taká drastická ako pri ceede.

Zmeny dizajnu prednej časti sú iba kozmetické
Zmeny dizajnu prednej časti sú iba kozmetické
Zdroj: Hyundai

Trojdverová verzia i30 si zachováva podstatnú časť charakteru päťdverovej predlohy. Dokonca koncové svetlá  a dvere batožinového priestoru sú na rozdiel od pro_ceedu identické. Zmenený je iba zadný nárazník s odlišne tvarovanými svetielkami a takisto predný nárazník s integrovanou maskou chladiča. Predsa len trojdverová verzia si pýta agresívnejšie detaily. Bočný pohľad ukazuje typický výsledok amputácie, línia stúpajúca ku koncovým svetlám však bola zachovaná.

Veľká bočná plocha pôsobí tak trochu pusto
Veľká bočná plocha pôsobí tak trochu pusto
Zdroj: Hyundai

Hyundai za zatiaľ k technike nevyjadril, no je nám jasné, že ponuka bude kopírovať päťdverovú verziu. K trojdveráku sa však asi najviac bude hodiť nový turbo benzín z Velosteru Turbo, ktorý sa dúfajme už čoskoro stane realitou.

BANNER300

Diskusia  ()

Video

Diskusia