Výroba Peugeotu 208 druhej generácie sa v Trnavskej fabrike ešte len rozbieha, novému modelu sa preto venuje adekvátny počet pracovníkov
TASR
TASR

Novinky Trnavská automobilka pripravila deň otvorených dverí, odohrá sa v nedeľu

Foto: Filip Kadlečík

13.9. 7:55 V areáli automobilky sa už tradične predstavia značky Peugeot a Citroën. Novinkou bude najnovší prírastok v portfóliu francúzskeho koncernu značka Opel, ktorá sa stala súčasťou Groupe PSA v roku 2017.

Trnavská automobilka Groupe PSA Slovakia pripravila pre verejnosť deň otvorených dverí (DOD). V nedeľu (15. 9.) návštevníci budú môcť opäť nahliadnuť do vnútra všetkých jej výrobných ateliérov. Hviezdou programu bude podľa hovorcu závodu Petra Šveca prvý elektrický Peugeot e-208.

„Príbuzní a známi zhruba 4 500 zamestnancov nášho výrobného centra budú môcť vidieť, kde pracujú,“ uviedol Švec. V areáli automobilky sa už tradične predstavia značky Peugeot a Citroën. Novinkou bude najnovší prírastok v portfóliu francúzskeho koncernu značka Opel, ktorá sa stala súčasťou Groupe PSA v roku 2017. „Tento rok prizvala automobilka do spolupráce na DOD aj kľúčových dodávateľov,“ doplnil Švec.

Program sa začne o 10.00 h, na DOD sa podľa Šveca vždy zúčastňuje približne 15 000 návštevníkov. Vstup do areálu závodu bude voľný. O program i bezpečnosť sa postará 250 dobrovoľníkov.

(TASR)

TASR
autor TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia