Spolu so zákazom dostal nepoučiteľný vodič, ktorý už spôsobil nehodu s ťažkou újmou na zdraví aj podmienečný trest odňatia slobody.

U Melicherčíka išlo už o tretí alkoholový delikt v jeho vodičskom životopise a doživotný zákaz dostal podľa zásady trikrát a dosť.

 
Trikrát a dosť: Vodič z Detvy dostal doživotný zákaz šoférovania
 V minulosti vodiča už dva razy súdy potrestali za jazdu pod vplyvom alkoholu, pričom v jednom prípade išlo o dopravnú nehodu s ťažkou ujmou na zdraví. (Foto: Shutterstock)

Melicherčík koncom januára tohto roku podvečer viedol auto Fiat Seicento v Detve v smere na obec Dúbravy. Pri policajnej kontrole odmietol dychový i krvný test na alkohol. Neskôr sa hliadke vo vozidle priznal, že má vypité. Odmietnutie testov sa kvalifikuje ako jazda pod vplyvom alkoholu.

U Melicherčíka nešlo o prvý vodičský prehrešok. V minulosti ho už dva razy súdy potrestali za jazdu pod vplyvom alkoholu, pričom v jednom prípade išlo o dopravnú nehodu s ťažkou ujmou na zdraví. Dostal za to podmienečné tresty a zákaz šoférovania. Pretože tieto tresty nemali vplyv na Melicherčíkovu šoférsku morálku, súd siahol k doživotnému zákazu šoférovania.

Proti prvostupňovému rozsudku sa Melicherčík odvolal, ale krajský súd mu nevyhovel. Na zasadnutí odvolacieho senátu sa nepoučiteľný šofér ospravedlnil.

Zdroj: martin domček, sita