K nehode sa minister vnútra Roman Mikulec vyjadril aj na sociálnej sieti. "Uplynulú noc som bol informovaný o tragickej udalosti, ktorá sa odohrala v Bratislave na autobusovej zastávke. Do ľudí čakajúcich na autobus narazilo osobné motorové vozidlo. O situáciu som sa počas celej noci zaujímal a som informovaný kontinuálne," napísal minister na Facebooku.

"Som v myšlienkach s rodinami a obeťami tejto tragickej udalosti a vyjadrujem im úprimnú sústrasť. Zdravotníci v tejto chvíli bojujú o životy zranených. Verím a pevne dúfam, že sa to podarí," píše Mikulec.

Fotografie z miesta tragédie

Dodal, že podľa aktuálnych informácií, ktorými disponuje, bol vodič pod vplyvom alkoholu. "Všetky okolnosti tragickej udalosti preveruje polícia," dodal minister.

V centre Bratislavy narazilo v nedeľu krátko po 22.15 h auto do zastávky mestskej hromadnej dopravy. Nehoda si podľa záchranárov vyžiadala štyroch mŕtvych a šesť zranených. Polícia žiada svedkov tragickej nehody v centre Bratislavy, aby sa jej prihlásili.

Okolnosti nehody vyšetrujú. Súvisia s tým i dopravné obmedzenia. Občanov policajti vyzvali, aby na presun do Petržalky, ak je to možné, využili alternatívnu trasu.