Podľa informácií z Audi budú posledné spaľovacie motory schádzať z montážnej linky v roku 2025. To ale neznamená, že po roku 2025 tu budú len elektromobily. S priemernou životnosťou približne sedem rokov bude posledný nový spaľovací motor so štyrmi prstencami na maske chladiča schádzať z montážnej linky pravdepodobne až v 30. rokoch 20. storočia.

Oznámenie sa týka Európy a Severnej Ameriky. Spaľovacie motory sa budú naďalej vyrábať, ale zrejme iba v Číne. Skutočnosť, že Q7 sa po facelifte v roku 2019 generačne obnoví, je dôležitá hlavne pre trhy v Číne a Severnej Amerike, pretoe sú pre model Q7 kľúčové. Auto Bild od zasvätených osôb v Audi ale už teraz zistil, že Q7 bude ešte masívnejšia, bude pôsobiť majestátnejšie ako súčasná generácia s obrovským chladičom, úzkymi štrbinami pre optiku a vysokou kapotou.

Šéf Audi, Markus Duesmann, už oznámil, že najnovší spaľovací motor Audi bude „ten najlepší, aký sme kedy postavili". Iste, napokon musí, pretože nadchádzajúca norma Euro 7 bude skutočne tvrdá a len tie najčistejšie a najefektívnejšie motory majú šancu na prežitie. Súčasne to ale znamená, že už sa s najväčšou pravdepodobnosťou nebude jednať o V8, ale zrejme o nejaký štvorvalec s elektrickou podporou.