Novinky Toyota sa zľakla Trumpa - Corolly sa v Mexiku vyrábať nebudú

31.10. 2017 12:00 Japonský výrobca áut Toyota Motor Corp.

Investície na výstavbu závodu Guanajuato, ktorý má byť v prevádzke od roku 2019, sa znížia na 700 miliónov z pôvodne plánovanej jednej miliardy dolárov.

redukuje plán výstavby závodu v Mexiku. Ročne má vyrábať 100 tisíc vozidiel, čiže o polovicu menej v porovnaní s pôvodným zámerom. Toyota to potvrdila minulý týždeň.

 
Toyota sa zľakla Trumpa - Corolly sa v Mexiku vyrábať nebudú
 Výrpba Corolly sa presunie z Mexika napokon do USA - presne ako to chcel Trump...

Toyota plánovala v Mexiku produkovať 200 tisíc áut Corolla ročne, ale výkonný viceprezident automobilky Didier Leroy novinárom povedal, že výroba sa presunie do závodu, ktorý automobilka plánuje postaviť v USA spoločne s firmou Mazda Motor Corp. Ešte sa však nerozhodlo, kde a dokedy sa americký závod vybuduje. Závod v Mexiku bude produkovať nákladné autá Tacoma.

Leroy poprel, to, čo vyzerá byť očivodné - že cieľom rozhodnutia vedenia je to, aby sa niekomu vyhovelo, konkrétne americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi. "Nehráme nijakú politickú hru s cieľom niekomu vyhovieť," uviedol Leroy a zdôraznil, že ide hlavne o efektívnosť výroby. Trump vyjadril nesúhlas s tým, že Toyota plánuje vybudovať závod v Mexiku, pričom pohrozil zavedením ciel. Zároveň privítal zámer Toyoty postaviť spoločne s Mazdou závod v USA.

Zdroj: martin domček, sita
Diskusia  ()

Video

Diskusia