Výstavná hala v Tokiu 2022 bude otvorená od 14. do 16. januára a na japonskom podujatí sa očakáva príchod mnohých noviniek. Medzi inými bolo potvrdené, že Toyota predstaví radikálnejší GR Yaris, ktorý doplní pretekárskym prototypom, ktorý nazvali GR GT3 Concept. 

Počnúc modelom GR Yaris, pravdepodobne hovoríme o variante zameranom na trať, ktorý bol  za posledný rok už niekoľkokrát prichytený pri testovaní na Nürburgringu. Toyota ho označuje ako „plne vyladený model GR Yaris“, no zrejme sa bavíme o sériovej verzii. Na ukážkovom obrázku môžeme vidieť kapotu s prieduchmi, veľký zadný spojler a prepracovaný nárazník s aerodynamickými doplnkami a výrazným spojlerom.

Toyota GR Yaris.
Zdroj: Toyota Gazoo Racing

Ďalšími doplnkami by mohli byť  odľahčené kolesá či nový zadný difúzor. Spoločnosť neprezradila príliš veľa detailov, no GR Yaris by mohli vybaviť výkonnejšou verziou trojvalcového motora s objemom 1,6-litra, ktorý štandardne produkuje 261 koní. Niektoré správy v Japonsku hovorili o začlenení hybridného systému inšpirovaného GR Yaris Rally1, ktorý bude súťažiť vo WRC od tohto roku.

Toyota GR GT3 Concept.
Zdroj: Toyota Gazoo Racing

Druhou veľkou novinkou je Toyota GR GT3 Concept. Tento model je ešte záhadnejší, pretože sa zdá byť odlišný od pretekárskych áut založených na GR Supra. Jeho proporcie nám hovoria, že by mohol využívať princíp s pohonom zadnej nápravy s motorom vpredu, predĺženou kapotou, prívodmi vzduchu, klesajúcou líniou strechy a veľkým zadným spojlerom. Toyota opisuje toto auto ako „špecializovaný pretekársky koncepčný automobil, ktorý zahŕňa znalosti a prepracované technológie, ktoré Toyota Gazoo Racing získala v oblasti motoristického športu“, takže pravdepodobne pôjde o jednorazovú dizajnovú štúdiu na účely výstavy.