ikona

Novinky Toyota Supra ukázala svoju tvár predčasne

Foto: supramkv.com

13.12. 2018 12:20 Prednú časť finálnej japonskej novinky nachytali v prívese bez krycej plachty, potvrdzuje značnú vernosť tvarom päťročnej štúdie.

Od začiatku októbra je známe, že medzi debutantmi nasledujúceho autosalóna v Detroite sa objaví nová Toyota Supra. Na rovnakom mieste sa pred dlhými piatimi rokmi ukázal krásny koncept FT-1. Sériový model z neho bude vychádzať, čo bolo jasne vidieť na pretekárskej štúdii v Ženeve i maskovanom prototype predvedenom na trati v Goodwoode. Jeho dizajn už čiastočne poznáme.

Takto bude spredu vyzerať Supra piatej generácie
Takto bude spredu vyzerať Supra piatej generácie
Zdroj: supramkv.com

Dlho očakávaná japonská novinka ukázala svoju tvár predčasne. Na špecializovanom fóre supramkv.com sa v týchto dňoch objavila fotografia, ktorá zachytáva prednú časť produkčnej verzie. Vozidlo bolo odfotené v prívese s plachtou určenou na jeho zakrytie zhrnutou dozadu.

Ako sa očakávalo, základné dizajnové línie sú zhodné s päťročným konceptom. Supra však disponuje o niečo mohutnejšími diódovými svetlometmi a namiesto vyplneného nosa má uprostred vstup vzduchu. Ostatné detaily sú viac-menej zachované. Na zábere môžeme vidieť otvory v predných blatníkoch i tvarovanú strechu, ktorá má uprostred priehlbinu.

Priehľadná centrálna časť kapoty zostala vecou štúdiu, čo nie je prekvapujúce. Jej obsah napriek tomu v podstate poznáme. Už dlhú dobu nie je tajomstvom, že Toyota Supra piatej generácie využije rovnaký technický základ ako BMW Z4. Súčasťou spolupráce má byť aj radový šesťvalec. Ak sa jeho naladenie nezmení, rátať môžeme s maximálnym výkonom 250 kW (340 k).

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia