Supra bude mať opäť zadné kolesá poháňané radovým šesťvalcom

Novinky Toyota Supra sa predvádza aj v pohybe

Foto: Youtube (TopSpeed)

12.1. 8:00 Na internet sa predčasne dostala oficiálne reklama, v ktorej japonské kupé naznačuje svoje schopnosti na jazdu bokom.

Fanúšikovia automobilky Toyota odpočítavajú posledné hodiny do premiéry dlho očakávanej piatej generácie typu Supra. Športové vozidlo má debutovať na pôde autosalóna v Detroite dňa 14. januára, teda už o dva dni. Na odhalenie jeho dizajnu však už čakať netreba. Japonská novinka bola totiž obeťou viacerých únikov a šnúra aktuálne pokračuje.

Supra bude mať opäť zadné kolesá poháňané radovým šesťvalcom
Supra bude mať opäť zadné kolesá poháňané radovým šesťvalcom
Zdroj: Youtube (TopSpeed)

Akoby nestačili fotky maskovaných prototypov naznačujúce zachovanie štýlu štúdie FT-1, v polovici decembra vypľul internet záber prednej časti kupé. O niečo neskôr nasledoval zadok. Pred týždňom sa v digitálnych vodách ukázali kompletné obrázky automobilu a teraz už prišlo na rad oficiálne video. Na ňom sa Supra predvádza aj v pohybe a so zvukom prepĺňaného šesťvalca.

Krátky spot pravdepodobne určený pre televízie mal podľa všetkého zostať ešte nejaký čas v tajnosti, no objavil sa predčasne. V podstate len potvrdzuje autentickosť predtým uniknutých materiálov. Toyota v ňom ukazuje nielen príťažlivé krivky, ale aj chuť na jazdu dverami napred. Podľa všetkých indícii pôjde o zábavnú mašinu.

Toyota Supra piatej generácie vznikne na rovnakej technike ako nové BMW Z4 a dostane prevzatý radový šesťvalec s objemom tri litre. Mal by ale mať svojské naladenie. Výkon zatiaľ nepoznáme, no asi sa výrazne nevzdiali od hodnoty 250 kW (340 k) dosahovanej pod kapotou bavorského roadsteru. Detailné technické informácie o kupé sa dozvieme už onedlho.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia