Predstavte si, že by ste mali túto Supru ako jediní v Európe. Musí to byť skvelý pocit! A práve takéto zmýšľanie bude mať zrejme aj budúci majiteľ. Toyota totižto vyrobí iba tri exempláre s menom GR Supra GT4 100 Edition, takže toto auto sa stane jedným z najvzácnejších vozidiel, aké kedy značka uviedla na trh. Každé jedno vozidlo je určené na svoj trh - pre Európu, Severnú Ameriku a Áziu.

Toyota Supra GT4 100 Edition
Zdroj: Toyota

GR Supra GT4 100 Edition sa dostane k svojmu majiteľovi v exkluzívnej farbe Plasma Orange, ktorá zodpovedá exteriéru paralelne vyrábaného modelu špeciálnej edície GR Supra GT4 100th Edition Tribute , ktorý sa v Európe začne predávať koncom tohto roka. Striktne limitovaný model 100 Edition nemá ale rovnakú homologizáciu ako GT4, a preto je určený na výnimočné dni. Je založené na 450 k GR Supra GT4 EVO, ktorá debutovala na začiatku tejto sezóny.

Toyota Supra GT4 100 Edition
Zdroj: Toyota

V porovnaní so spomínanou verziou sa zberateľsky zameraná edícia 100 Edition vyznačuje nielen jedinečným lakom v plazmovej oranžovej farbe, ale aj prvkami, ktoré jej pridáva na efektívnosti. Tak napríklad väčší vetrací otvor na kapote a nové aerodynamické prvky vpredu na zvýšenie prítlaku. Nový výfukový systém bez tlmiča zosilňuje hrdelný rev 3,0-litrového šesťvalcového preplňovaného motora. Power Stick, ktorý riadi výkon motora, bude tiež dodávaný v rovnakej plazmovej oranžovej farbe ako samotné auto.

Toyota Supra GT4 100 Edition
Zdroj: Toyota

Medzi ďalšie detaily na mieru patria spätné zrkadlá z uhlíkových vlákien, LED svetlomety a sedadlo spolujazdca. Exkluzívny status auta vyjadrujú vyšívané logá 100 Edition na oboch sedadlách a unikátny odznak na palubnej doske, pričom toto výrazné logo zdobí aj poťah, ktorý chráni auto pred prachom a nečistotami pri skladovaní. A cena? Toyota GAZOO Racing ponúka GR Supra GT4 100 Edition za cenu 220 000 eur (bez daní a nákladov na doručenie).