Toyota Supra

Novinky Toyota Supra sa už dá v Británii objednať

Foto: Toyota

14.10. 2018 12:30 Debut piatej generácie japonskej ikony sa odohrá na januárovej výstave v Detroite, no britskí záujemcovia už za kupé môžu zložiť zálohu.

Pri exkluzívnych automobiloch je v ostatných rokoch takmer pravidlom, že v momente jeho odhalenia je limitovaná séria beznádejne vypredaná. Modely určené pre masový trh bývajú dostupné pred premiérou len veľmi zriedka. Najnovším príkladom na takýto netradičný postup je Toyota Supra, pripravované kupé sa už totiž dá objednať v Británii.

Supra bude stáť na rovnakom základe ako nové BMW Z4
Supra bude stáť na rovnakom základe ako nové BMW Z4
Zdroj: Toyota

Lokálna filiálka ázijskej značky začala počas končiaceho sa týždňa oficiálne prijímať rezervácie na novinku. Záujemcovia o piatu generáciu legendárneho auta musia zaplatiť poplatok rovných tisíc libier, čo je v prepočte zhruba 1 144 eur. Ide o vratnú sumu. Všetko pritom možno vykonať on-line či prostredníctvom aplikácie, na vyjadrenie záujmu o športiak teda netreba ani navštíviť predajňu.

Nedávno zverejnila nemecká pobočka automobilky informáciu, že v budúcom roku bude medzi zákazníkov rozdeľovať 300 kusov novej Supry. Rovnaký počet dostane aj Británia. Európske kvóty pritom majú obsahovať iba deväť stoviek áut, ľudia túžiaci mať jedno z nich vo svojej garáži by sa preto mali poponáhľať. Plná cena zatiaľ zostáva tajomstvom. Ostrý predaj sa začne až po predstavení kupé, ktoré je naplánované na januárový autosalón v Detroite.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia