Navonok je koncept bZ4X takmer identický s modelom RAV4, no mal by mať o niečo väčšie rozmery. Aj keď zatiaľ nepoznáme jeho konečné proporcie, môžeme predpokladať, že veľkosťou sa tento model umiestni medzi C-SUV alebo kompaktné SUV, kde bude konkurovať modelom ako Volkswagen ID.4 alebo Ford mustang Mach-E.

Koncepcia bZ4X sa na prvý pohľad vyznačuje ostrými záhybmi a výraznými líniami, ktoré prepožičiavajú crossoveru agresívny vzhľad. K dispozícii sú LED svetlomety, plastové obloženie blatníkov kolies a modulárny zadný profil. Na futuristický dizajn v podaní Toyoty sme si už zvykli, takže nič iné sme ani nečakali.

Toyota bZ4X Koncept
Zdroj: Toyota

Medzi dostupnými informáciami, ktoré odhalila značka je, že koncept bZ4X bol vyvinutý v spolupráci so Subaru na novej platforme e-TNGA. Od Subaru má tento rok prísť dvojička v podobe modelu Evoltis, z ktorej koncepcia aj budúce modeli preberú pohon všetkých kolies, na ktoré je Subaru takpovediac expert.

Okrem použitia regeneratívnych energetických systémov využíva vozidlo aj solárny systém dobíjania. Automobil dômyselne dobíja batériu, keď je v pokoji, a zvyšuje výkon BEV. Poskytuje tiež ideálny cestovný dojazd, ktorý ale zatiaľ nebol zverejnený. Automobilka sa vo všeobecnosti sústredila ani nie je predstavenie vozidla, ale skôr na celú víziu elektrickej budúcnosti. 

Futuristický vzhľad tohto nového elektrického crossoveru by mal byť dostatočnou ilustráciou toho, aká ambiciózna je nová stratégia spoločnosti Toyota pre elektrické vozidlá , ktorá  pod skratkou bZ vytvorí celý rad. Aj keď to nebude jediný elektrický automobil poháňaný batériami, automobilka potvrdila, že do roku 2025 uvedú na trh 15 čisto elektrických modelov na celom svete, z ktorých iba 7 bude integrovaných do radu bZ.