Toyota Yaris SUV.

Novinky Toyota potvrdila prípravu najmenšieho SUV: Jeho premiéra sa odohrá ešte počas tohto roka

Foto: Toyota

15.1. 8:43 Japonská automobilka otvorene hovorí, že v tomto prípade nepôjde o žiaden zdvihnutý hatchback s plastovými šatami. Dizajn pripravovaného vozidla s platformou GA-B naznačuje skica.

V našom pravidelnom prehľade zákulisných informácií týkajúcich sa plánov automobiliek sme sa pred pár dňami venovali okrem iného aj rozširovaniu športovo-úžitkovej palety značky Toyota smerom nadol. Šušká sa o vozidle, ktoré bude postavené na rovnakej technike ako malý typ Yaris. A tieto reči evidentne nie sú postavené na vode.

Len krátko po publikovaní klebiet japonská automobilka prípravu svojho najmenšieho SUV potvrdila. A oficiálnu pečať dala tiež správe, že jeho premiéra sa odohrá ešte počas tohto roka. Zároveň o ňom prezradila prvé detaily. Otvorene hovorí, že v tomto prípade nepôjde o žiaden zdvihnutý hatchback s plastovými šatami. Novinka bude mať samostatnú identitu.

Jediným obrázkom novinky je nateraz náčrt jeho siluety.
Jediným obrázkom novinky je nateraz náčrt jeho siluety.
Zdroj: Toyota

Dizajn pripravovaného vozidla naznačuje skica siluety. V zvislej prednej časti má podobné rysy ako Toyota RAV4, bestseller evokujú aj hranaté blatníky a výrazný koncový stĺpik. SUV teda asi staví na výrazný štýl. Výrobca ale v jeho prípade asi nepôjde s extravagantnosťou až tak ďaleko, ako to je v prípade typu C-HR stojaceho v hierarchii o priečku vyššie.

Od väčšieho súrodenca sa novinka odlíši aj použitou technikou. Základom bude platforma TNGA, namiesto variantu GA-C však má ísť o jednoduchšie vyhotovenie GA-B prevzaté z hatchbacku Yaris. S pohonom oboch náprav teda netreba rátať. Dokumentuje to nedávno odhalený hot-hatch so systémom 4x4, pri ktorom museli Japonci skombinovať dve verzie architektúry. Bližšie detaily o chystanom SUV sa asi dozvieme v najbližších mesiacoch.

Diskusia  ()

Video

Diskusia