Novinky Toyota našla zaujímavé využitie pre staré batérie z elektromobilov a hybridov

12.2. 2018 13:00 Spoločnosti Toyota a Chubu Electric Power uzavreli dohodu o spoločnom budovaní systému Storage Battery System v ktorom nájdu využitie batérie hybridných a elektrických vozidiel , keď už autá prestanú slúžiť svojmu účelu.

 
Toyota našla zaujímavé využitie pre staré batérie z elektromobilov a hybridov
 Storage Battery System bude spočiatku vvyužívať nikel - metal hydridové batérie, okolo roku 2030 aj lítium-iónové.

Podľa predstaviteľov Toyoty a Chubu Electric Power môžu byť veľké trakčné batérie z automobilov výkonnými zdrojmi energie, aj napriek tomu, že boli niekoľko rokov používané v automobiloch. Zapojenie takýchto zásobníkov do energetického systému umožní efektívne riadenie napätia v sieťach a vyrieši problém variabilnej účinnosti solárnych a veterných elektrární.

V tomto roku Toyota a Chubu Electric Power otestujú Storage Battery System. Po overení jeho účinnosti v roku 2020 vybudujú zariadenie s kapacitou 10 000 kW. Spočiatku v nej budú využité nikel - metal hydridové (NiMH) batérie, okolo roku 2030 aj lítium-iónové batérie.

 
Toyota našla zaujímavé využitie pre staré batérie z elektromobilov a hybridov
 Takto si Toyota a Chubu Electric Power predstavujú recykláciu batérií

Podobný systém funguje už niekoľko rokov v sídle manažmentu národného parku Yellowstone v USA. Vedenie parku inštalovalo v blízkosti budov fotovoltaické panely, ktoré sú prepojené so zostavou čiastočne využitých trakčných batérií, pochádzajúcich z hybridov Toyota Camry. Batérie parku venovala Toyota a zariadenie plne pokrýva spotrebu elektrickej energie budovy.

Trakčné batérie Toyoty sú navrhnuté tak, aby slúžili počas celej životnosti vozidla. Potvrdzujú to skúsenosti majiteľov prvých modelov Prius spred takmer dvoch desaťročí, ktoré dodnes jazdia na originálnych batériách.

 

Diskusia  ()

Video

Diskusia